İki Kare Resim…

0

Hikayenin nerede başladığı nasıl bu noktaya geldiğini uzun uzun anlatmaya gerek bırakmadan acıyı yüzümüze patlatan iki kare… Ama biz o iki kare resmi bir kez daha göstermeyeceğiz.

iki kare resim

İlkindeki de minik bir bebekti.   Adını dünya ezberledi. Aylan… Suriye’de başlayan yaşamı Ege’de Bodrum’da son buldu.Onun son resmi, belki bir kaç bin mültecinin Avrupa sınırlardan rahat geçmesine yaradı. Çünkü onun son resmi, hepimizin, insanlığın utancının tesciliydi.  Hoş, bu devirde utanmaların son kullanma süresi de kısaldı ya!

 

İkinci karedeki bebeğin kaç günlük olduğunu hesaplıyoruz daha… O kadar minik. “Açılan ateş sonucu” yüzünden isabet alıp yaşama veda eden Miray bebek.

miray bebek1

Ardından hiç bir kötü laf edilemeyecek, yaftalanmayacak… Çünkü bebek. Sadece Cizre’de doğduğu için erken veda etti hayata. Ölümünden kim sorumlu? Onu da belki hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz. Zaten kaç kişi merak ediyor ki? Son tahlilde  artık, “bölgede yaşanan çatışmalarda, operasyonlarda meydana gelen sivil kayıplar” hanesine eklenecek bir rakam …

Sessizliğimiz utancımızdandır değil mi?

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın