İç Çamaşırı Alırken Tercihiniz Sağlıktan Yana Olsun….

0

Genele bakarsak, hepimizin öncelikli seçimi dış görünüştür. Oysa altındaki iç çamaşırları bedenimize uygun ve sağlıklı kalitede seçilmemişse başımıza gelecek var demektir. Ruhen olduğu gibi, tabii ki çamaşır açısından da iç güzellik önemlidir. Sağlıklı ve kaliteli seçilen iç çamaşırı şık ve seksi olabilir.
Özellikle kadınlardaki akıntı sorunu, regl dönemi başlangıcı ve bitişi arasındaki gergin süreç, hamilelik dönemi gibi her an yaşadığımız veya yaşayacağımız sıkıntılar düşünüldüğünde bu konunun önemine ortada. Vajinal bölge, her türlü enfeksiyona davetiye çıkaran bir bölgedir. Bu nedenle maksimum koruma gerektirir.
Çok dar veya küçük gelen bir çamaşır rahatsız ettiği gibi, hava da geçirmeyecektir. Hava almayan bölgede terleme, akıntı varsa ıslak kalma gibi sebeplerden mikroplar çabuk üreyecek ve mantardan, idrar yolu veya yumurtalık ile ilgili çeşitli enfeksiyona kadar birçok hastalığa sebep olabilecektir. Bedenimize uygun, dar olmayan nefes alan çamaşırlar giymeye özen göstermeliyiz.

Miranda Kerr flashes her thong after putting baby Flynn in her waiting SUV in NYC

Diğer önemli bir nokta ise %100 pamuklu olması konusunda titiz davranmak, tamamı pamuklu değilse bile ağ kısmı mutlaka pamuklu olmalıdır. Pamuklu çamaşır sayesinde nem dengesi sağlanacak ve ıslaklık emilerek bölge kuru kalacaktır.
İç çamaşırlarının özellikle pamuklu bölgelerinin ütülenmesi, mikroorganizmaları öldürmesi açısından önem taşımaktadır. Ütü ile ölmeleri sağlanarak etkisiz hale getirilirler. Gün içinde çamaşırımızı imkan olduğu ölçüde sık sık değiştirmeye özen göstermeliyiz. Bu bölgedeki hava ve nem dengesi en önemli noktadır. Bu sebeple naylon veya naylon karışımlı çamaşırları, ağ kısımları pamuklu olmadığı sürece kesinlikle kullanmamak gerekiyor.
Ayrıca mümkün olduğu ölçüde beyaz çamaşır kullanmak, hem hijyeni sağlamak hem de renkli boyalı ürün kullanmamak açısından daha avantajlıdır. Özellikle iç çamaşırlarınızı az deterjan ile yumuşatıcı kullanmadan ayrı yıkamaya çalışmalı, üzerinde kalabilecek kimyasal ürünler de zarar verebiliyor. Az deterjan ile yıkamak, kaynatmak ve ütülemek en sağlıklı iç çamaşır kullanım yoludur.
Vajinal enfeksiyon sıkıntısı yaşamış veya müsait olan kadınların tercihlerini etekten yana kullanıp, dar çamaşır ve dar saran pantolonlardan uzak durmaları gerekir. Çünkü, dar iç çamaşırı ve dar kıyafetler aynı zamanda kan dolaşımını da etkiler.

içgiyim3

Diğer bir önemli iç çamaşırı sütyendir. Sütyen seçerken de pamuklu olması ve dar olmamasına dikkat etmeliyiz. Göğüslerin hassas yapısı düşünülerek sağlıklı ve şık bir görüntüye ulaşmak için önce sütyen bedenimizi çok iyi bilmeliyiz. Sırf psikolojik olarak küçük beden giyerek rahatlamak ve sağlığımızı tehlikeye atmak sonuçta sadece bizi üzer.
Hamilelik döneminde özellikle göğüs ölçüleri çok sık olarak değişir ve göğüs uçları hassaslaşır. Asla sentetik veya naylon ürün kullanmamak gerekiyor. Bu süreçte pamuklu ve göğüsleri sıkıştırmayan sütyen tercih edilmeli. Doğum sonrası ise pamuklu sütyen kullanımı yanında mutlaka göğüs pedlerinden destek almak gerekiyor.
Dış görünüşe gösterdiğiniz önemi, öncelikli olarak iç giyiminize göstermeyi ihmal etmeyin.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.