Hikaye 5: Sevginiz Işık Olsun

0

Çalışan bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldim. Ben beş yıl sonra kardeşim Eda hayatımıza girdi derken, yıllar yılları kovaladı ve bir gün kardeşimin okul gezisi için gidilen bir yer bizim hayatımızı tahmin edemeyeceğimiz şekilde değiştirdi. Bir gezinin hayatımızı bu denli değiştireceğini hiç düşünemezdik.
Bir gün annem ve babam eve geldiklerinde, bize bir kardeşe daha yüreğimizde yer olup olmadığını sordular. İlk önce bu duruma çok şaşırdık. Ancak kabul etmemiz onu tanıyınca beş dakikamızı almadı.

koruyucuaile14
Onun ile tanışmaya gittiğimizde ellerimizi tutması ile başladı serüvenimiz. O zaman beş yaşındaydı. Bambaşka bir dünyadan, bambaşka bir hayata geçmek onun için de bizim için de çok zor gözüküyordu. ilk zamanlar ürkek, çekingen, üzüldüğünde ağlarken sesinin duyulmasından korkan, tatile gidiyoruz dediğimiz de tatil beni döver mi? diyen çocuk, şimdi on yaşında tatili de biliyor. Hakkını savunmayı da hatta o kadar sahiplendi ki zaman zaman bize “Dağdan geldiniz bağdakini kovuyorsunuz” diyor.
Düşünüyorum da, annemin bize ilk söylediği gün nasıl ailemizi paylaşacağımı ve evimize hayatımıza nasıl sokacağımızı düşünürken, şimdi başka hangi çocuğun düşlerine ışık olabiliriz hayalindeyim. Bunu bir delilik değil de bir vazife olarak görüyorum. Bir çocuğun ışığı olmak çok kolay. Yeter ki onun olduğu yerden de bakmayı bir kerecik deneyin. O zaman içinizdeki gücü de sevgiyi de onun ile beraber keşfedeceksiniz…

(Koruyucu Aile Abla)

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın