Hikaye 4: Her Şeyin Başlangıcı Kesme Şeker…

0

Editör Notu; İstanbul Koruyucu Aile Derneği’nin desteği ile hazırladığımız yazı dizisinin bu bölümü bizi çok etkiledi.Okuyun ve lütfen gözlerinizi kapatıp bir an gözünüzün önüne getirmeye çalışın.Kesme şekeri ve “sil baştan” şarkısını…

Her şeyin bir başlangıcı bir ilki vardır ya, işte bizim de hikayemiz oraya adımımızı attığımız an başladı ve ondan sonra da devam etti. Çünkü o çocukların sıcaklığı, sevgisi, anne baba diyen dilleri bizi daha çok oraya bağladı. Onlarsız yapamaz olduk. Onlara gidemediğim zaman özlüyordum. Gittiğimiz de kapılarda karşılıyorlardı. Bacaklarımıza sarılıp hepsinin “beni de, beni de kucağına al” deyişleri var ya… Keşke hepsini kucaklamayı başarabilsek. Eşimin gömleğinin cepleri parçalanmıştı üzerimize üşüştüklerinde…
Biz de onlar ile çocuklaşıyor, yerlerde yuvarlanıyorduk. Bir gün anladık ki, onlarsız yapamıyoruz. Gönüllü anne olduk derken, koruyucu aile de olabilirsiniz dediler bir anda. Hem çok mutlu oldum, hem çok da ürktüm. Çünkü bir çocuğun sorumluluğunu almak kolay bir iş değil.
Derken beni kızım ile tanıştırdılar. Gittiğimde odada süslenip püslenmiş tek başına oturmuş bizi bekliyordu. Görevli, kızımı bizim yanımıza çağırdığında hemen babası ile benim ortamıza oturup ellerimizden tuttu. Babası, “Bundan sonraki yaşamında bizim ile birlikte olur musun? Evet dersen senin iki tane de ablan olacak.” dediğinde gözlerini görmeliydiniz.

koruyucuaile15

Yanımda getirdiğim kesme şekeri ona ikram ettim. Çünkü her şey o kadar ani olmuştu ki çantamda sadece onu bulabildim. Daha sonra kızlarım ile birlikte birkaç kez ziyaretine gittik. Onun bizi, bizim onu tanıma fırsatımız oldu.
Bütün prosedürler tamamlandıktan sonra sıra geldi kızımızı evimiz ile tanıştırmaya… O gün öyle bir gündü ki sanki gelin alma gibiydi. Oradaki personel kızımı teslim ederken, hüngür hüngür ağladılar. Ben de onlar ile birlikte ağlıyordum neden ise. O akşam evimizin terasını hazırladık. Onun için hayata yeni bir başlangıç partisi verdik. Gelen hediyeleri öyle bir açıyordu ki yırtarcasına.
Geldiğinde hangi şarkıyı söylüyordu biliyor musunuz? “Sil baştan başlamak gerek bazen hayatı sıfırlamak…” Bu beş yaşında bir çocuğun seçtiği şarkıydı. Şimdi ise “Teşekkür ederim böyle baktığın için, artık karanlıktan korkmuyorum. Eskisi gibi senin yerin en aydınlık ve beyaz benim için…” şarkısı. Sizin de anlayacağınız üzere darısı diğer koruyucu ailelerin başına diyorum.

( Koruyucu Aile )

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın