Herşeyin Bir Çaresi Var…

0

Aklınıza takılan, kimi zaman sorduğunuz kimi zaman da “boş ver” deyip geçtiğiniz bir çok sorun olur.

Çaresi bulunabilecek konular elbette var.

  • Tırnaklarınız kolayca kırılıyorsa vitamin ve mineral eksikliğiniz olabilir. A ve D vitamini, çinko,demir,kalsiyum,magnezyum eksikliğiniz vardır. Tırnaklar özellikle kış dönemlerinde daha hassastır, her el yıkamadan sonra ve dışarıya çıkarken nemlendirici kullanın. Kalıp sabunlar da sıvılardan daha iyi geliyor. Tabii çok sık oje ve aseton kullanıyorsanız buna da dikkat edin.

manicure

  • Gözlerin sürekli yaşarması çok sık olur. Bir nedeni göz nezlesi, bu durum viral ya da bakteriyel bir enfeksiyondan sonra olur.  Havadaki duman, polen, kozmetik ürünler de sorun yaratıyor. Bir diğeri gözyaşı kanallarında oluşan tıkanıklık, sulanma ve çapaklanma ile beraber burun kökünde şişlik varsa bu durumu yaşıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da doktora gitmelisiniz.

gözaltı1

  • Adet ağrıları bazen deli eder sizi. Vücudu yoran ve güçsüz düşüren bu dönemde bitki çayları şikayetlere iyi geliyor. Yeşil çay, nane limon çayı,kırmızı meyve çayları, tarçın ve portakal çayı adet döneminde değişen vücut fonksiyonlarını düzenliyor. Ödemi azaltıp, kramplara iyi geliyor.

regl

  • Aşırı terliyorsanız bu durum oldukça rahatsızlık vericidir. Genellikle genetik olan terleme, uyarıcı bazı ilaçlar, stres,tiroid bezinin aşırı çalışması gibi nedenlerle tetiklenir. MiaDry adlı bir sistem, terlemeden ve bundan kaynaklanan kokulardan kurtulmayı hedefliyor.

terlemesorunu

Elektromanyetik enerjili bu sistem su moleküllerini hedef alarak ter bezlerinin üretmemesini sağlıyor.İşlemden 24 saat önce bir test yapılarak ter bezlerinin yeri ve sorunun derecesi belirleniyor. İşlem 1 saat sürüyor, 3 ayda bir tekrar edilmesi öneriliyor.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın