Hepsi Gerçek!

0

“Dünyanın en güçlü insanı kim?” diye sorsak çıkacak listede en üst sırada herhalde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Obama yer alır. Ama emin olun bankacılık sistemi Obama’yı bile umursamıyor.

obama yemekte

 

 

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları için geçen ay New York’a giden Başkan, eşi Michelle Obama ile bir akşam yemeğe çıkmış. Sıra hesap ödemeye geldiğinde Obama’nın kredi kartına onay çıkmamış. Neyse ki Michelle Obama’nın kartında sorun yokmuş. Sorun ise Başkan’ın kartının süresinin dolmasıymış…

 

Son günlerde hepimizin gözü İsveç kabinesi üzerinde.  Çok genç bir profile sahip kabinede dikkatleri çeken isim ise İsveç’in yeni sağlık bakanı Gabriel Wikström…

isvec saglik bakani

Ancak İsveç’ten gelen haberler Wikström’ün evliliğinin üzerinde kara bulutlar gezdiği yönünde. 29 yaşındaki  Gabriel Wikström’ün, 8 yıl önce evlendiği eşinden boşanacağı ortaya çıktı.

 

dolunay nejat

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturması kapsamında, iş adamı Rıza Sarraf ile Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan’ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi.

 

Tüm dünya Ebola’yı konuşuyor. Doğal olarak biz de… Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, olası Ebola vakaları hakkında çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Tedbirleri ileri düzeyde alıyoruz ama kamuoyunu huzursuz edecek, paniğe götürecek evlerinde “aman ha” diyecekleri bir  panik algısının da oluşmamasını arzu ediyoruz” dedi. Bu konuda bir açıklama da Türk Hava Yolları’nın bir numarasından geldi.

 

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Ebola virüsünün göründüğü kadar kötü olmadığını söyledi. Kotil, “Tabii ki Allah göstermesin! Bulaşınca öldürüyor.” dedi.

 

Tedbir şart!

Attila İlhan, Necati Cumalı ve Ümit Yaşar Oğuzcan’ın şiirlerinde geçen ve bir dönem Beyoğlu’nda genel evlerin bulunduğu ‘Abanoz Sokağı’ ile aynı ismi taşıyan Şile’deki bir sokağın ismi, ‘çirkin ve müstehcen bir anlam anımsattığı’ gerekçesiyle değiştirildi.

 

abanoz sokagi

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Harita Müdürlüğü’nün teklifi üzerine sokağa oybirliği ile “Asım Sokağı” adı verildi.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın