Hassas Erkek Sendromu da Varmış !

0

Erkeklerin de PMS yaşadığını bilim onaylıyor. Bir bu eksikti dediğinizi duyar gibiyiz, ama başa çıkmanın yollarını öğrenmek hayatınızı kolaylaştıracak.

Erkek PMS’si yaşayan erkeklerin hissettiği belirtiler; yalnızlık, sevilmediğini düşünmek, memnuniyetsizlik, değersiz hissetmek,öfke, huysuzluk, sürekli eleştirme, suçlama ve bitkinlik.

Hem kadın hem de erkekler gerginlik, hissizlik, tatminsizlik, dengesizlik ve bıkkınlık duygusu hissediyor.

Erkeklerin hormonları da kadınlarınki gibi dalgalanabiliyor; öfke nöbetlerine tutulup, duygusal yeme atakları yaşıyorlar. Size yaptığı ani çıkışların nedeni “Hassas Erkek Sendromu” olabilir.

erkekpms

Sonbaharda erkeklerde testosteron seviyesi aşırı yükseliyor, ilkbaharda düşüyor. Libidosunu etkileyen ve sebepsiz sinir krizlerini yaratan bu seviyeler oluyor. Gereksiz yere sinirlendiğinde, birkaç dakika bekleyin, sonra hafif ve sevecen bir dokunuşla iletişime geçin.

Stresli olduklarında testosteron hormonu düşer. Bu durum endişeyi artırarak maskülenliğinin tehlikede olduğunu düşündürebilir. Çok yüksek fiyatlı bir teknolojik harcama yaparak kendisini daha iyi hissedebilir. Bu durumda meditasyon almasını veya modunu yükseltecek bir spora başlamasını önerin.

açlıkkrizi

Dolabın önünde akşam yemeğin arta kalanları da süpürüyorsa; fit görünmek için yaptığı diyet beyninde açlık ve mutlululuk hormonu serotonin seviyesini düşürmüş olabilir. Paleo veya glütensiz diyetler iştahlarını açıp, huysuz olmalarına sebep olabilir. Sağlıksız besinleri ortadan kaldırıp yerini sağlıklı olanlarla doldurun. Kilo almaya başlarsa yine olan size olacak.

Karın ve bel çevresindeki yağlanma kendisini kötü hissettirebilir. Bu yağlar testosteronu östrojene çeviren bir hormona neden olur. Sadece birkaç kilo bile enerjisini düşürüp ekstra hassas hissetmesine neden olabilir.Üstelik bu dönemde algıları da kapanabilir. Kurtulmasını sağlayacak mantıklı öneriler getirebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın