Güzellikte Son Moda; Tırnak Süsleme …

0

Yurt dışında neredeyse gözünüzü çevirdiğiniz her noktada tırnak stüdyoları (nail art shops) mevcut. Güzellik sektöründe hızla ilerleyen ve büyüyen bir akım tırnak süsleme sanatı. Görsel bir şölen. Giydiğiniz kıyafete, o günkü ruh halinize, sevdiğiniz hayvana, çiçeğe, resme kadar istediğiniz her deseni yaptırmak mümkün. En güzel tarafı da dövme yerine tercih edilmesi. Hem kalıcı değil, hem isteğe göre değişebiliyor. Avrupa, Japonya, Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya hızla yayıldı.
nailart2
Artık Türkiye’de de nail art stüdyolar var ama henüz süsleme sanatında gelişme için katetmeleri gereken mesafe uzun.Kozmetik üreticileri de tırnak süsleme çılgınlığına sessiz kalmadı.Çatlayan,mat,simli ojelerden tutun da sadece tırnak süslemek olarak üretilmiş özel aparatlı tırnak boyaları ve çıkartmalarla tüketiciye ulaştı.
Eğer bir tırnak süsleme stüdyosu bulamıyorsanız veya imkanınız yok ise uygun fiyatlarla kendiniz de yapabilirsiniz. İnternet üzerinden basit tırnak süsleme setlerine, makinelerine, süsleme sanatı hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.
nail art
Türkiye’de daha çok doğal tırnak üzerine süslemeler gerçekleştirilirken, yurt dışında ağırlıklı olarak protez tırnaklar kullanılıyor. Aslında, uygulamalardan tırnakların zarar görmemesi için, protezin daha sağlıklı olduğu da iddia ediliyor.
Biraz dikkat, biraz sabır ve biraz malzeme ile elinizi alıştırmaya başlayabilirsiniz. Zamanla eliniz alıştıkça siz de belki bu salgından, başarılı bir girişimci olarak çıkabilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken en önemli nokta, yetenek kadar bu konuda eğitiminizin de olması. Araştırdıkça, yaptıkça, gördükçe birazda hayal gücünün kuvveti ile başarı yolu açık…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın