Güzellik İçin Yeni Yöntemler

0

Güzellik trendleri en yakın takip ettiğimiz konulardan biri, üstelik çok dinamik…

İşte sizi canlandıracak yeni trendler;

  • DNA Onaran Enzimler cilt bakımındaki en önemli yeniliklerden, bir çeşit terzi gibi çalışarak hasarı yok edip yerine sağlam DNA ile yama yapıyor.

DNA’ya zarar veren etkenlerin başında hava kirliliği,sigara içmek,ultraviyole radyasyon ve cildin doğal yaşlanma süreci geliyor. Ciltte sarkma ve renk farklılıkları, hatta cilt kanseri bunların sonucunda oluyor.

DNA onarıcı enzimler krem ve serumlarda bulunuyor. Deniz ve botanik kaynaklı maddelerden geliştirilen bu içerikler yaşlanma sürecini terse çeviriyor.Cildin daha derinine inmesini sağlayan lipozom (hücre zarı yapısındaki küçük sentetik baloncuklar) kapsüllerine yerleştirilen enzimler zarar görmüş DNA’ları onarıyor.

Beautiful woman

  • Geçici Saç Boyaları saçlara geçici renk takviyesi sağlıyor. Formülünün içinde oksit olmayan saç boyasıyla, nemlendirici ve temizleyici içerikler birleşerek saç rengini yeniliyor. Dört veya beşinci yıkamada ya da kutunun üzerinde yazan aralıklarla kullanılıyor. Saç diplerine sürülmüyor.

Bu ürünler 90’lı yıllarda kullanılıyordu, günümüzde Pureology ve dpHUE markaları tarafından yeniden üretildi.

saç56

  • Bambu Özü cilt bakımında kullanılan devrim niteliğinde bir içerik; bambu bitkisinden işlenen bambu özündeki rafine su, yağlı nemlendiriciler gibi su bazlı olmayan ürünlerde normal suyun yerine geçiyor. Etkisi nemlendirici özelliğinin sudan daha fazla olması, cilt hücrelerini aktive edip yenilenmesini sağlıyor.

Ayrıca bariyer fonksiyonlarını güçlendirdiği için cilt daha uzun nemli kalıyor, beslenip parlaklık kazanıyor.

bambu

  • Oruç Diyeti/Aralıklı Açlık ise kilo vermede farklı bir yöntem; haftanın herhangi iki günü aralıklı olarak yediklerinizi sınırlıyorsunuz. Aslında etkisi ağırlıklı olarak psikolojik; yemekten uzun süre mahrum olmuyorsunuz, yeme krizlerini atlatmak ve sağlıklı beslenmek için kendinizi eğitiyorsunuz.

Diyette beş gün boyunca 2000 kalori tüketip, kalan aralı herhangi iki günde sadece 500 kalori alıyorsunuz. Oruç günlerinde protein ve sebze tüketiliyor.

diyet39

  • Sleeping Beauty Gece Maskeleri bir Asya güzellik trendi; gece bakımı çok önemli. Çünkü cilt hücrelerinin yenileme hızı uykudayken yaklaşık 2 katına çıkıyor. Uyku maskeleri ve gece kremlerinin kullanımı fayda sağlıyor. Sleeping Beauty gece maskeleri süngerle iyice temizlenmiş cilde uygulanıyor. Konjak sünger ise %100 doğal, özelliği uzman bir temizlik yapıyor ve peeling etkisi yaratıyor.

maske40

  • Dudak Yağları makyaj ve cilt bakımını harika bir karışımı; dudakları derinlemesine nemlendiriyor. Kolayca kuruyan dudaklara yağlar kolayca nüfuz ediyor.

dudak7

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın