Güzellik İçin Hindistan Cevizi Yağı Yeter

0

    Son yıllarda beslenmeden güzelliğe kadar bir çok alanda, doğaya dönüş yaşanıyor. İnsanlar günlük yaşamda daha fazla doğal ürün kullanmayı tercih ediyor. Ve bilim de bu tercihlerin doğruluğunu teyit ediyor. Bir kaç yıldır, en sağlıklı yağlar arasında Hindistan cevizi yağının adı sıklıkla telaffuz ediliyor.  Bu doğa mucizesinin mutfakta kullanımı bir başka yazının konusu olacak. Şimdi konumuz güzellik.

Hindistan cevizi yağı güzellik malzemeleri dolabınızda henüz yer almadıysa çok şey kaçırıyorsunuz. Bu yağın, kozmetik sektörü tarafından keşfi yıllar öncesine dayanıyor. Bir çok ürünün içeriğinde kokusu ve etkileriyle yaşamımıza zaten girmişti. Ama artık tek başına sahnede . Hindistan cevizi yağını nerelerde kullanabilirsiniz? Söz konusu olan güzellik ise cevabımız her yerde…

Saçtan başlayalım;

Hindistan cevizi yağını saç kremi olarak kullanabilirsiniz. Hem saçınızın parlak görünmesini sağlarsınız hem de içerdiği E ve K vitamini ile beslenmesine destek olursunuz.

hindistan cevizi saç diplerin besler

Saçınızı yıkamadan önce kafa derisine masaj yaparsanız saç diplerindeki bakterilere karşı da önlem almış olursunuz. Kepeğe karşı etkili olduğu da biliniyor.

Cilt bakımında da Hindistan cevizi yağına şans verin…

Yüzünüzü ya da vücudunuzu nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı iyi bir seçim…

Ciltteki kızarıkları yatıştırmak için de kullanabilirsiniz. İçerdiği antioksidanlarla ciltteki yaşlanma izlerini gidermede de harika bir yardımcıdır.

Hindistan cevizi yağının iyi bir makyaj temizleyici olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle inatçı göz makyajlarını temizlemede işe yarıyor.

Göz kremi olarak kullanıldığında kırışıklıklara karşı iyi bir silah.

hindistan cevizi peeiling de de kullanılır

Çatlamış dudakları yumuşatmak ve beslemek  için faydalanabileceğiniz Hindistan cevizi yağını bir miktar kahverengi şekerle karıştırıp doğal peeling malzemesine kavuşabilirsiniz…

Diş temizliğinde doğal bir diş macunu için eşit miktarda karbonat ve Hindistan cevizi yağını karıştırabilirsiniz.

hindistan cevizi el bakımında da kullanılır

Manikür ve pedikürü kendiniz yapıyorsanız, Hindistan cevizi yağını bu işlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, tırnak etlerini yumuşatır ve tırnakları besler. Daha da önemlisi anti fungal etkisi ile ayak bakımında tedavi edici özelliğinin de unutmayın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın