Güzellik Hatalarından Dönüş Var, Ama Nasıl ?

0

 Doğal güzelliğimiz tamam olsa da  biz kadınlar saçlarımızla, kaşlarımızla, manikürümüzle ve cildimizle uğraşmaktan vazgeçmiyoruz. Durum böyle olunca da sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyoruz.

Telafisi mümkün olmayanların yanında, sevindirici olarak mümkün olanlar da var.

makyaj78

Saçlarınızı düzleştirmek için düzleştirici banyoların vazgeçilmezi oldu. Oysa yüksek ısı saçların dostu değil, anlık parlaklık verse de sonrasında saçların nemsiz kalmasına neden oluyor. Saça doğrudan etki eden demir, saçların kırılmasını artırıyor.

saç63

Saçlarınızın bu durumda tekrar neme ihtiyacı var. Yağ bazlı bir nemlendirici içeren besleyici ürünler kullanın. Saçınızı 3-4 kereden fazla düzleştirmeyin ve ısıyı saça göre ayarlayan düzleştiricileri tercih edin. Sıcaklığı 150 dereceden yüksekte kullanmayın. Isıyı dakikada 600 kere ölçen akıllı sensörlü Braun SensoDryer ve çantaya sığan Style&Go iyi bir seçim olabilir.

Saç dibi boyanızı iki haftada bir yaptırıyorsanız bir süre dinlenmesine izin verin. Bir ay süre ile boya yaptırmadan, sadece kuaförlerde uygulanan beyazları kapatacak anti-alerjen içerikli doğal bir boya ile idare edin. Wella Professionals Innosence, dünyanın ilk alerji karşıtı saç boyası beyazları %100 kapatıyor.

saç41

Kaşların devamlı alınması enflamasyona ve yeni kılların çıkmasını engelleyen folikül hasarı yaratabiliyor. Elinizden cımbızı bırakıp, suya dayanıklı formüllü ve kaş kıllarını taklit edebilen kaş kalemlerini kullanın.

Kirpik uzatıcı serumu kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. Olmazsa kalıcı kaş makyajını deneyin. Yeşilköy’de bulunan Servet Turgut’u tanıdığınıza çok memnun olacaksınız. Instagramdan da servetturgutmakeup olarak takip edebilirsiniz.

kaş9

Ojelerinizi tazelemekten üşenip jel manikür yaptırdıysanız tırnaklarınızın kırılmasına ve soyulmasına hazırlıklı olun. İki hafta süre çıkmayan bu ojeleri çıkarmak için kullanılan işlemler tırnaklarınıza zarar veriyor. Tırnakları güçlendiren ve kırılmasını önleyen ürünler ile verdiğiniz zararı telafi edin.

Flormar’ın yeni CC ojeleri tırnaklarınızdaki lekeler, sararmaların giderilmesini, güçlenmesini ve sağlıklı tırnaklar vaadediyor.

oje8

Otobronzanı fazla kaçırdıysanız havuç gibi renkli görünebilirsiniz. Dirsek,topuk ve bileklerinizde yoğunlaştıysa karbonat ve limon suyunu karıştırın. Havlu bir bezi bu karışıma batırıp bir süre mikrodalgada ısıtın. Bu bölgeleri bu bezle temizleyin. Çok koyu duran kısımları  ise plastik eldivenle ovarak dağıtın. Doğal bronzluk için Swisscare Self Tanner’ı deneyin.

otobronzan4

Rimelinizi aceleyle sürerken kirpikleriniz topak topak olmaması için, boştaki elinizle göz kapağınızı yukarı kaldırarak fırçayı kirpiklerinize sürün.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın