Güzellik Bakım İster

0

Çabasız güzellik zor, her yaşta doğru bakım gerekiyor. Yanlış kullanım cildi erken yaşlandırıyor, sonra düzeltmeye çalışsanız da fayda etmiyor.

 Doğru cilt bakımının yolları var;

  • Cilt tipiniz ne olursa olsun nemlendirici kullanın. İçerisindeki küçük moleküller cildi korur.
  • Her gün duş alıyorsanız sıcak su yerine ılık suyla yıkanın, sıcak su kan damarlarını genişletip vücudunuz nem kaybetmesine neden oluyor. Her duş yaptığınızda cildin yumuşaklık ve dolgunluğunu sağlayan koruyucu lipit bariyeri incelir, vücut doğal yağlarını kaybeder, sonunda kuruyarak sertleşip kırışır.
  • Hafif vücut losyonları ve sabunlar erine, nemlendirici vücut kremlerini tercih edin. Gliserin ve amino asit içeren duş jelleri cildin duşta kurumasını önler. Vücut yağlarının nemlendirici özelliği, su bazlılardan fazladır.

sağlıklıcilt

  • Sıkılaştırılmış pudranın yerine, matlaştırıcı krem kullanın. Sıkılaştırılmış olanları üst üste sürerseniz yüzünüzde kalın bir tabaka oluşur. Matlaştırıcı kremleri üst üste sürseniz bile kötü görünmez. Parlayan T bölgesine süngerle uygulayın.
  • Anti-aging mendiller klasik makyaj temizleyici mendillerden daha iyidir. Ciltteki yaşlanma etkilerini azaltır ve sıkı bir görünüme kavuşturur.
  • Göz altı torbaları için jel yerine, roll-on kullanın.Soğuk, damar büzücü etkisi verir, böylece kan damarlarını sıkılaştırıp şişkinliğin azalmasına yardımcı olur.
  • Gece uyuduğunuz zaman cildinizdeki asit seviyesi düşer, enzimler ciltteki hasarları onarmaya başlar. Cildinize uygun gece kremi, cildi yenilediği için çok önemlidir. Retinol, kırışıklık ve lekeleri giderir, gözenekleri sıkılaştırır. pH seviyesini koruyarak sivilceleri azaltır.

 ciltgüzelliği

Dekolte bölgesi yaşlanma belirtilerini çok çabuk gösterir, özen göstermek gerekiyor;

  • 30’lu yaşlarda kahverengi küçük güneş lekeleri belirmeye başlıyor. SPF korumalı krem kullanın, sabahları da antioksidanlı serumu, dönüşümlü olarak C vitamini içeren bir serumla değiştirerek kullanın. Gece lekelerin üzerine aydınlatıcı, renk açıcı krem uygulayın, retinol içerikli kremler cildi sıkılaştırır.
  • 40’lı yaşlarda cilt dolgunlaştırıcı hyaluronik asit ve cilt sıkılaştırıcı kolajen azaldığında dekoltenizde dikey kırışıklıklar görülebilir. Antioksidanlı serum ve SPF içerikli koruyucuyu kullanmaya devam edin. Geceleri, kırışıklık önleyici retinol ve kolajen artırıcı peptid kullanın.
  • 50’li yaşlara geldiğinizde derinizde sarkmalar ve sertleşmeler başlar. 40 yaş bakımına ilaveten, gece için koyu renk lekeleri yok eden, hücreleri hareketlendiren retinol ile glikolik asit içeren ürünleri kullanmaya başlayın.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın