Güneş Tutulmasına Hazır mısınız?

0

2015 yılının ilk ve en önemli gök olayına artık saatler kaldı. Güneş tutulması, Kuzey Avrupa’da tam olarak yaşanacak. Türkiye’de ise Ay, Güneş’in yaklaşık yüzde 40’ını kapatacak. Tam güneş tutulması,  hava bulutsuzsa ülkemizde de çıplak gözle görülebilecek. Tutulma Türkiye’de ilk kez saat 10:48’de İzmir‘de başlayacak. İstanbul‘da  bu saat 10:52 olacak. 11:56’da maksimum seviyeye ulaşacak tutulma, 13:02’de sona erecek. Güneş tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesiyle gerçekleşiyor.

gunes tutulmasi1

Bilim insanları  tam güneş tutulması sırasında akıllı telefonlardan selfie çekilmemesi uyarısında bulundu. Tam bu anda çekilecek selfielerin körlük riskini de beraberinde getirebileceğine dikkat çekiliyor. Güneşe doğrudan bakılmaması gerektiği de yapılan uyarılar arasında.

Güneş tutulması, gök bilimciler kadar astrolojinin de ilgi alanında. Peki astrologlar bu tutulmayla ilgili  hangi öngörülerde bulunuyor? 20 Mart 2015, saat 11:36’da Balık burcunun son derecesinde gerçekleşecek olan tam güneş tutulması ile bu yılın döngüsü başlıyor ! Tutulmalar büyük başlangıçlar ve sonlanmalar yaratır. En güçlü ilk 15 günde hissedilecek güneş tutulmasının etkileri 3 ay sürecek.

Hayatımızda bir sonlanmayı gösteren Balık’taki güneş tutulması ile 2015 yılının en güçlü haftasına giriyoruz. Değişimin esas olacağı bu tutulmada, yeni seçeneklerle yeni bir geleceğe bakıyoruz, artık eskilere veda etme vakti geldi. Geçmiş artık bitiyor ve bu tutulma ile ikinci şansınıza kavuşuyorsunuz.

balık47

Balık evrensel sevgi, hoşgörü ve gerektiğinde kolayca bırakabilmek, egoyu sıfırlamak, özüne sahip cikmak demek. Tutulma sonrası belirsizlik ve kaos bitip yaşama sevincimiz artacak, hız kazanacağız.

Güneş tutulmasının oluşacağı 29. derece önemli,  bu açı önemli bir seçim noktasını işaret ediyor. Astrolojide  29. Dereceler sıkıntılı ve tehlikeli anlatır.

Balık burcu astrolojide şunları ifade eder;

Denizler, deniz taşıtları, uyuşturucular, her türlü bağımlılık yapan maddeler, ruhsal yönü güçlü kişileri enerji çalışmaları yapanlar, terapistler, değirmenler, sulak yerler, balık havzaları, alkol ile ilgili konular, halk sağlığı, halkın nevrozları ve psikolojisi, cezaevleri, hastaneler, ezilenler, film endüstrisi, okyanuslar, su kaynakları, büyük hayır işleri, organizasyonlar, manastırlar, toplumsal hareketler, kolektif bilinç, sosyalist hareketler, biyokimyasal maddeler, gazlar, ilaç sektörü, gaz kaçakları, siyasi istikrarsızlık, ekonomik buhran, büyük dolandırılıcılık şebekeleri, gaz kaçaklarını sembolize eder.

güneş29

Türkiye’nin doğum haritası üzerinde bu tutulma 10. Eve düşüyor. 10. Ev politik astrolojiye göre  uluslararası alanda ülkenin onuru, şerefi, duruşu ve ülkenin ünlülerine işaret eder.  Balık burcu sembolizminde, yönünü şaşırmak, karmaşaya düşmek, gerçeklerden uzaklaşan, duygularda uçlarda gidip gelme, sözünde duramayan negatif özellikleridir. En iyi hali ile;  bütünleştirme, merhamet, vicdan gibi temaları barındırır. Tutulma kötücül denilen 29. derecede gerçekleşeceği için negatif semboliklerin daha çok çalışacağı düşünülüyor.

Güneşiniz kendi kimliğinizin, babanın ve patronların sembolüdür.Kadınlarda kocayı da simgeler.Bu nedenle güneş tutulmaları  erkek figürleriyle alakalı başlangıçları ifade edebilir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın