Günden Geri Kalanlar 

0

Öylesine bilgi bombardımanı altındayız ki, zaman içinde etrafımızda yaşananları kanıksar hale geldik. Siyasette yaşanan kavgaları bir yerlerde okursunuz diye düşünüyoruz. Bu haberleri de bir yerlerde göreceksiniz. Ama biz kayda geçsin istedik. Çünkü hepsinin bir özelliği var.

Sorumluluk…

İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü ‘Catwalk’ olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi bilek ve boğazını keserek intihar etti.

gunden geri kalan japon

 

Cesedi Yalova’nın Altınova ilçesinde mezarlık girişinde bulunan mühendisin intiharı ile ilgili not bıraktığı belirtildi.

Çocuklarımız…

Eskişehir’in Beylikova İlçesindeki 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ü.D.’nin gürültü yapan 2 öğrenciyi sınıfta pet su şişesinin üzerine oturtmak istediği, ayrıca sınıftaki öğrencileri hortumla sıra dayağından geçirdiği öne sürüldü.

gunden kalanlar cocularimiz

Kaymakamlığın hakkında soruşturma başlattığı Ü.D. görevinden alınıp ilçe halk eğitimi merkezinde görevlendirildi.

 

fx5914

Medeni durumumuz…

Türkiye’de 37 milyon 228 bin 272 kişi evliyken, 5 milyon 998 bin 24 kişi hiç evlenmedi, bekâr oranında Hakkari, evli oranında Nevşehir başı çekiyor

Yine yeniden…

TDK (Türk Dil Kurumu) bir skandala daha imza attı.

Kurumun resmi internet sitesindeki sözlüğünde, “esnaf”kelimesini “Kötü yola sapmış olan kadın” olarak tanımlandı.

Daha öncesinde de, “müsait”kelimesi “Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen kadın” olarak tanımlanmıştı.

Yaşlılar Haftası…

Türkiye’de 65 yaşın üstündeki nüfus 1 yılda 300 bin kişi artışla 6.2 milyona çıktı. 5.283 kişi ise 100 yaşını aşmış durumda. Yaşlıların 5’te biri çalışıyor.

gunden kalanlar yaslilar

Türkiye’de 65 ve üzeri yaşlarda 6 milyon 192 bin 962 kişi bulunuyor. Yaşlıların toplam nüfus içindeki oranı yüzde 8’e karşılık geliyor.

Ve üniversitelerimiz…

Son dönemde üniversitelerden endişe verici haberler geliyor. “Karşıt görüşlü öğrenciler birbirine saldırdı.” türünden… Oyuna gelmemek lazım…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın