Gündeminizde Estetik Cerrahi Var mı?

0

Fiziksel görünümünüzden memnun değilseniz estetik cerrahi size yardımcı olabilir. Önemli olan gerçek anlamda ne istediğinizden emin olmak…
Yüz Güzelliği İçin Burun Estetiği;
Yüz bölgesinde ilk göze çarpan bölüm burun olduğundan; eğer ihtiyaç varsa, küçük bir operasyonla büyük bir değişim sağlanabilir. Burun estetiğinde önemli olan nokta probleme yönelik küçük müdahalelerle güzel görünümlü bir burun elde etmektir.

burun
Estetik burun cerrahisinin son dönemde geliştirdiği tekniklerle tamponlar sorun olmaktan çıktı. Tamponlar artık ameliyatın türüne göre ya hiç konulmuyor ya da bu iş için özel üretilmiş, hastaya olabildiğince az rahatsızlık veren tamponlar kısa süreli olarak kullanılmaktadır. Cerrahideki gelişmeler, doku travmasını azaltarak, ameliyat sonrası morluk ve şişliklerin azalmasını sağlıyor.
Saçlarınızı Toplayabilirsiniz…
Saçlarınızı kulaklarınızı perdelemek için kullanmaktan sıkılmadınız mı? Evet, kepçe kulaklardan kurtulmak hiç de zor değil! Kepçe kulak en sık yapılan ameliyatlar arasında yer alıyor. Operasyondan 3-4 gün sonra sokağa çıkabilir ve günlük yaşama dönebilirsiniz.

Meme Estetiği;
Hem küçük göğüsler, hem de büyük ve sarkık göğüsler, doğru planlanmış operasyonlarla istenilen görünüme kavuşabilir. Meme büyütmede uygulanmaya başlanan ‘koltuk altından meme estetiği’ yöntemi sayesinde memede iz kalmaması sağlanıyor. Koltuk altından meme protezi yerleştirme yönteminde; iz, koltuk altında olup memede iz kalmamaktadır. Koltuk altından protez konulan yöntemde; koltuk altındaki iz doğal çizgiler içinde olduğundan, zamanla belirginliğini kaybetmektedir. Genç ve orta yaş grupta koltuk altından meme protezi en ideal yöntemdir.

estetik1

Sırt Ağrılarıyla Vedalaşın…
Aşırı büyük ve sarkık memeler; kadınlarda sırt ağrısı, deri pişikleri, hareketlerde sınırlama, deri enfeksiyonları, kamburluk gibi yakınmalara yol açabilir. Meme küçültme işlemi; fazla deri, yağ ve bez dokularının alınması ve sarkmış olan meme başının doğal konumuna getirilerek dik halinin oluşturulmasıdır. Sonuç olarak kadınlar hem fiziki hem de estetik olarak ideal durumlarına kavuşabiliyor..
Sarkık Meme Kader Değil…
Meme toparlama (mastopeksi); sarkık meme dokusunun meme dokusu çıkarılmadan deri fazlalığının alınması ve meme başının yukarıya yerleştirilmesidir. Genellikle fazla kilo vermiş veya birkaç doğum yapmış kadınlarda uygulanan bu operasyonla meme dokusu şekillendirilir ve doğa görünüm kazandırılır.

sb10068664d-004

Çizgileri Silebilirsiniz…
Mimikler ve yılların etkisi sonucu yüzde oluşan çizgilerden botoksla kurtulabilirsiniz. Bu yöntemle gözlerin dışında oluşan “kaz ayağı” görünümünü de bertaraf edebilirsiniz.

Enjeksiyonla uygulanan botoks , yüz bölgesinde özellikle alın ve kaşlar arasındaki çizgilerin oluşmasına neden olan mimik kaslarının kasılmasını önler.

dolgu
Daha Derin Çizgilere Dolgu
Kaşların arasında,ağız kenarlarında oluşan derin çizgiler, özel elde edilmiş dolgularla yok edilebilir. Enjeksiyonla yapılan ‘hyaluronik acid jel’ yapısındaki dolgu maddeleriyle, çizgilerin altı doldurularak, derin çizgiler ortadan kaldırılır.. .
Karın Bölgesi İçin Daha Kapsamlı Operasyon Gerekli….
Doğum sonrası ve aşırı kilo alıp verme sonucu karın bölgesinde oluşabilen yağlanma ve sarkmaları düzeltmek için karın germe ameliyatları yapılır. Bu ameliyat sırasında karın duvarını güçlendirici dikişlerle bel çevresi de şekillendirilebilir.
Artık tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan estetik cerrahi yöntemleri insanların vücutlarında beğenmedikleri

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın