Gün Gelir,Hiç Bir Şey Aynı Kalmaz…

0

Yaşam her adımda bize bir şeyler öğretir. Öğrenme sürecinde pek farkında olmayız. Ama gün gelir…

1-Biriyle tanışırsınız. Ama onun bundan sonra yaşamınızın her anında yer alacağını bilemezsiniz. Bu insan, apartmanınızdan,mahallenizden,okulunuzdan kısaca sosyal çevrenizden olmayabilir. İlişkiler,kurallar gereği iletişim içinde olmanız beklenmeyen ama onunla konuşmanın size değer kattığını hissetiğiniz biri. Gerçek dostluklar işte böyle başlıyor. Çok da farkında olmadan ama isteyerek birlikte yola çıktığınızda kendi kişisel tarihinizin en parlak sayfalarını yazarsınız. Dost,yoldaş,ya da ahiretliğiniz vardır artık.
2-Bazen kendinizi günlük akışın içinde hapsolmuş bulursunuz. İradeniz dışında yapmanız gerekenleri peşisıra gerçekleştirirken, kendinizi sorgularsınız. Aslında sahip olmak istediğiniz hayat bu mudur? Gün gelir, geçmişle, bugünle ve gelecekle ilgili hesaplaşmanızı yapmak zorunda hissedersiniz kendinizi. O idealler hayaller şimdi nerededir? İşte insanlar tam da bu noktada yaşamının nasıl olacağına karar verir. Çünkü ideal,hayal ve gelecek bugündür. Ya şu an elinizdekine kanaat getirip günlük döngünüzü sürdürürsünüz ya da silkinirsiniz.

takıntı3
3- Bazen yaşam bir anda sizin için çok değerli birini elinizden alıverir. Bu eşiniz, çocuğununuz, ebeveyniniz ya da can dostunuz olur. Kendinizi ölesiye çaresiz hissedersiniz. Belki de ilk defa kaybetmenin acısıyla sarsılırsınız. Ama öğrenirsiniz… Onlarla bir şeyleri paylaştığınız,sevdiğiniz ve birlikte yaşadığınız için şanslısınızdır.
4-Gün gelir,arkadaşlarınızla sohbet ederken bir sorun üzerinde konuşmaya başlarsınız. Bir anda çözüm önerilerini sıralamaya başlarsınız. İnsanlar önerilerinizi sorgularken, belki de ilk kez cevabın ne olduğunu bildiğinizi hissedersiniz. Ve anlarlar…

ogret3
5-Bir gün bundan 10 yıl 20 yıl önce nasıl olduğunuzu düşünürsünüz. Hatta belki çocukluk günlerinizi hatırlarsınız. Fotoğraflara bakıp o küçücük çocuğun nasıl büyüdüğüne ve hangi evrelerden geçtiğine hayret edersiniz. O çocuğa şimdiki sizi anlatma ihtiyacı duyup, ne düşündüğünü merak edersiniz. Kim bilir içinizdeki çocuk sizi terk etmemiştir ve yine birlikte hayaller alemine dalabilirsiniz.
6- Yorgun argın eve gelirsiniz,anahtarları fırlatıp,ayakkabılarınızı alelacele çıkarıp,kendinizi salondaki kanapeye bırakırsınız. Öyle bitkinsinizdir ki… Ama tavana baktığınızda eve geldiğinizi anlarsınız ya? İşte o an ne yorgunluk kalır ne de sıkıntı. Evdesinizdir haydi kalkın. İşte bu sizin hep hayallerinizde olan yaşamınız değil mi?
7-Felaketler hep haberlerde izlenmez. Gün gelir, deprem, sel, yıldırım, salgın hastalık, veya savaş kapınızı çalabilir.Kimse bu anlamda dokunulmaz değil. O nedenle yaşamınıza,çevrenize ,ülkenize ve dünyanıza sahip çıkmanız gerektiğini anlarsınız.

yelken
8- Bazen kendinizi borçlu hissedersiniz. Bir takım insanlar, çok kritik bir noktada sizin için büyük özverilerde bulunmuştur. O an bunun değerini anlayamamış olabilirsiniz. Ama şimdi bildiğinize göre; o insanlar için yapabileceğiniz tek şeyin başkalarına ışık taşımak olduğunun farkındasınızdır.
9- Gün gelir; sağlığın,ailenin, sevgilinin ,evlatların ve dostların ne denli vazgeçilmez olduğunu öğrenirsiniz. Gerçek hazinenin ne olduğunu anlayacak olgunluktasınızdır artık.
10- Gün gelir hiç bir şey aynı kalmaz. Kendinize iyi bakın!

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın