Gülümsemeniz Sizi Ele Veriyor

0

Aynaya her baktığınızda veya biri ile karşılaştığınızda, her iki tarafın da ilk dikkatini çeken gülümsemedir. Gülüşünüz, tüm yüz ifadenizin genelini oluşturmakla birlikte, karşınızdaki kişiye verdiğiniz ilk izlenimdir. Hep ilk akla gelenin saç ve cilt olduğu düşünülür, asıl yanılgı da buradadır.

diş4

Aslında ilk dikkat çeken, gülümsemeniz sonucu ortaya çıkan dişlerinizdir. İstediğiniz kadar güzel saçlara, cilde veya fiziğe sahip olun, dişleriniz ne kadar sağlıklı, düzgün ve temiz ise karşınızdakine o kadar güzel ve genç görünürsünüz. Dişlerinizde sarı lekeler, şekil bozuklukları, çürükler, kirli olması, renginin sararması gibi sıkıntılar varsa, o kadar yaşınızdan büyük ve kötü bir görünüme sahip olma ihtimaliniz yüksek demektir.
Dişleriniz ve çene yapısı, yüzünüzün genelinde çok etkili olduğundan, genç ve etkili bir görünüm için bu kısma özen gösterilmesi gerekiyor. Çene yapısı genetiktir ve gelişimine müdahale etmeniz pek mümkün değildir. Bu nedenle dişlerinizin mevcut yapınızda olabildiğince sağlıklı ve düzgün bir hayat sürebilmesi için, sizin bakımınız kadar bir diş hekimine de ihtiyacı vardır. Herkesin mutlaka bir diş hekimi olmalı ve düzenli kontrolünü yaptırmalıdır.

diş8

Dişlerinizdeki kırık veya çatlaklar, kısa ön dişler, koyu renkli ön dişler, yiyeceklerin veya ilaçların sebep olduğu lekeler mevcut ise bunları iyi bir tedavi ile gidermeniz kesinlikle mümkündür.
Dişleriniz ne kadar beyaz, diş etleriniz ne kadar sağlıklı ise gülüşünüz de sizi o kadar genç, taze ve çekici gösterecektir. Dudaklarınız çok daha güzel görülecek ve belirgin olacaktır.
Düzenli bir kontrol ve iyi bir bakımın yanı sıra, tükettiğiniz yiyecek ve içeceklere de bir o kadar dikkat etmelisiniz. Elma yiyerek daha parlak dişlere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ne kadar az asitli ve kafeinli içecek tüketirseniz, yine o kadar faydalı olur. Sporcu içecekleri, hazır meyve suları leke yapabilir.

diş7

Dişler, mutlaka yumuşak bir macun ile sakin bir şekilde fırçalanmalıdır. Dişleri sert fırçalamak, onları temizlemek yerine sadece zarar verir. Mutlaka günde bir kere diş ipi kullanımı unutulmamalıdır.
Tüm bunları kendiniz için uyguladığınız gibi, ailenizin diğer fertleri için de uygulamanız faydalı olur.
Diş kontrollerini çocuklarınıza eğlenceli bir aktivite ile sevdirmelisiniz. Teknolojinin önlemeyen bir hızla gelişmiş olması, artık acı olayını da yok ediyor.
Sağlıklı bir hayat, sağlıklı ve güzel bir gülümseme için dişlerinize iyi bakmayı öğrenmek şart.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın