Gözden Kaçanlar…

0

Sizler için derlediğimiz öneriler bir çok konuda fikir verebilir.
1. Fıstık ezmesi yerine badem ezmesini tercih edin, çünkü hem E vitamini ,demir,magnezyum,potasyum ve kalsiyum mineralleri hem de % 83 daha fazla lif içeriyor.
2. Sağlığınıza iyi gelen kararlar neler düşündünüz mü; şükretmek, sizi üzeni affetmek ve dürüst olmak uyku problemi, stres ve baş ağrısına iyi geliyor.

dua1

3. Peynirde bulunan faydalı bakterilerin önemli bir faydası var; her gün 2 dilim peynir tüketmek şeker hastalığı riskini % 12 düşürüyor.
4. Mide yanması probleminiz varsa kahvaltıda düşük yağ oranlı yulaf taneleri yiyin. Öğle yemeğinizde salatanıza katılan taze rezene midede asit oluşumunu azaltıyor. Doğradığınız zencefilin üzerine sıcak su dökün, birkaç taze nane yaprağı ekleyin ve her sabah için, reflüye iyi geliyor.
5. Kilonun fazlası her zaman zararlı, fazla kilolular daha çok migren ağrısı çekiyor. Obezlerin riski ise normal kilolulardan % 86 daha fazla. Sebebi tam olarak tespit edilemese de baş ağrılarının tetiklendiği beyindeki bölge ile beslenmeyi yöneten bölgenin aynı olması söyleniyor.

migren3

6. Sedef hastalığı bağışıklık sistemi hastalığı, vücutta enflamasyon yaratıyor. Bu da kalp krizi riskini % 29, felç riskini % 70 arttırıyor. Bu nedenle sedef hastalığı olanlar kolestrol, şeker ve tansiyonunu düzenli olarak kontrol ettirmeli.
7. Partnerinizin prezervatif kullanması size çifte yarar sağlıyor; hem hamilelik riskini önlüyor hem de vajinanın doğal asidik yapısını koruyarak ph seviyesini dengeliyor, böylece enfeksiyonları önlüyor.
8. Armut çok faydalı bir meyve; böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı, bol sulu olduğundan midede kısa kalıp hemen bağırsaklara geçiyor, kabızlığa da iyi geliyor. Folik asit kaybından korumak için sıcakta ve ışıkta bırakılmamalı, yemeklerden sonra yenmesi sigara dumanı veya yanmış et tüketimiyle vücuda giren kansorejen maddelerin atılmasını sağlıyor.
9. Vücudunuzda oluşan uyku hormonu melatonin, yatmadan önceki iki saat Ipad gibi arkadan aydınlatmalı dijital bir tablet kullandığınızda %23 düşüyor. Çözüm ya parlaklığını azaltmak ya da iBook’lardaki gibi gece teması özelliğini seçmeniz olabilir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın