Göz Kamaştırıcı Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

0

Cildiniz yüzünüzün aynasıdır, neden onu sizi zorlayan diyetlerle yorarsınız? Ancak sağlıklı ve dengeli beslenirseniz güzel ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.
Beslenmenizde dikkat etmeniz gereken noktaları size hatırlatmak istedik.
• Alkali beslenmeyi uzun zamandır duyuyorsunuz. Asit dengesini korumak için yaşam tarzınıza, çevresel etkilere ve beslenmenize özen göstermelisiniz. Asit arttığında vücudunuzdaki kemiklerden, dişlerden ve organlardan, kalsiyum, magnezyum ve potasyum alımı artıyor.Kanınızın ve hücrelerinizin ph dengesinin korunması için beslenmenizde, yeşil sebze ve meyvelere, tohumlu gıdalara, tam tahıllara daha çok yer vermeniz gerekiyor.Böylece enfeksiyonlardan korunuyor olacaksınız.

alkali

• Sebze suyu karışımlarını düzenli tüketirseniz kendinize iyilik yapmış olursunuz.Yeşil sebze suları hem besin kalitesi hem de lif yoğunluğu açısından çok faydalıdır.
• Besinleri pişirmeden çiğ tüketmek besinlerdeki vitaminlerin vücudunuza daha faydalı olmasını sağlıyor.Pişirdiğiniz zaman, B vitaminleri ve aminoasitler etkisini kaybediyor, E ve C vitaminleri kayboluyor. Çiğ beslenme düzenine geçmek kilo vermenize de yardımcı oluyor, daha enerjik ve cildiniz daha çok ışıldıyor.
• Fermente gıdalar yani lahana turşusu ve kefir gibi besinler de doğal probiyotikler olduğundan, cildin sağlıklı olmasını sağlıyor. Anti-aging etkisinin yanında ciltteki iltihaba da iyi geliyor.

kefir

• Güzellik mineralleri olan sülfür,çinko ve silikon içeren besinleri de sofranızdan eksik etmeyin.
 Sülfür; kan şekerini dengeleyip bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Dokuları tamir edip, keratin ve kolojen yapımını sağlıyor. Bunun için lahanagiller, soğan,sarımsak,kereviz ve yeşil yapraklı sebzeleri tüketin.

cilt13

 Çinko; beyaz kan hücreleri yapımını ve hücrelerin tamirini sağlıyor.Karaciğeri temizleyip, dokuları yeniliyor, vücuda oksijen veriyor.Yumurta,buğday kepeği,muz,enginar,soğan,avokado,kuru yemişler ve kividen faydalanın.
 Silikon; hücre duvarlarının elastikiyetini sağlıyor. Kaynakları bezelye,tam tahıllar,salatalık ve fasülye.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın