Göz Çevresinde “Mikrobotoks” Uygulaması

0

Göz ve çevresi en ince ve hassas dokuya sahip olan bölge, fazla mimikler doğal olarak burayı kırıştırıyor. Kırışıklıklar için kaz ayağı bölgesine botoks uygulanırken, üst göz kapağı bölgesi  kaldırma operasyonu ile düzeltiliyor. Alt göz kapaklarının yapısı ise deri ve kastan oluşuyor, bu nedenle estetik uygulamalar daha fazla risk taşıyor.

Göz çevresi kırışıklıklarının tedavisinde temel uygulamalar var;

mikrobotoks4

Kırışıklıklara neden olan etkenin yok edilmesi,

Cildin kırışıklıklara karşı besleyici kozmetik ürünler ve PRP uygulamaları ile güçlendirilmesi,

Mevcut kırışıklıkların altının kendi yağ dokunuz ya da güvenli sentetik dolgularla doldurulması.

Tabii önemli olan kırışıklıkları artıran mimiklerin azaltılması, bu da botoks uygulaması ile yapılıyor.

mikrobotoks3

 

Alt göz kapağı çok hassas, deri gerginliğinde ya da kas gücünde oluşabilecek bir değişiklik aşağı doğru çekilmesine neden olabilir. Bu nedenle botoks uygulaması alt göz kapağının iç kısımlarına uygulanmıyor.

Mikrobotoks ise yeni bir uygulama, botoks ilacı özel bir yöntemle mezoterapi gibi uygulanıyor.İlaç çok noktadan, cildin çok yüzeysel katmanlarına veriliyor. Mimik kaslarının sadece cilde uzanan dalları ilaçtan etkilenmiş oluyor.Kasın derindeki gövdesi etkilenmediği için kas aktivitesinde bozulma olmuyor. Yöntemin amacı mimik kasının bütün işlevini bozmadan kasın deriye uzanan, kırışıklığa neden olan dallarını engellemek.

mikrobotoks5

 

Bu yöntem ayrıca tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine de yapılıyor. Klasik botokstaki gibi terleme bölgelerine de uygulanıyor. Klasik botoksta derin tabakada sadece kas içine yapıldığı için ter ve yağ bezlerine etkisi az oluyor. Mikrobotoks tam olarak ter ve yağ bezlerinin olduğu katmana yapıldığından etkisi de yüksek oluyor.

T bölgesi denilen yağlanmanın çok olduğu, cildin kalın ve gözenekli olduğu bölgelerde de uygulamanın olumlu etkileri var. Yağlı cilt yapısına sahip olan ve akne sorunu yaşayanlar için de çözüm oluyor. Cildin parlak, ince ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Migren tedavisinde olumlu sonuçlar verdiği belirtiliyor. Kabarık yara izleri ve keloidlerde kullanılan yöntem, özellikle lazer ve kortizon uygulaması ile beraber kullanıldığında daha faydalı oluyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın