Geride Can Verdikleri, Bir de Gülümsemesi Kaldı…

0

Genç bir adamın öyküsü bu. Belki  Bodrum’a yolu düşüp tatilde hasta olma talihsizliğini yaşadıysanız onunla karşılaşmış bile olabilirsiniz. Kim bilir belki hastanenin kafeteryasında bir şeyler yerken içerken o sıcacık gülümsemesi çarpmıştır yüzünüze.

Adı Gökhan Ulusoy. Etrafında her daim gülümseyen cana yakın biri olarak tanınır.

go%cc%88khan-organ-bag%cc%86is%cc%a7i

24 yaşında, yaşındaydı. Pazar gecesi bir trafik kazası geçirdi. Çalıştığı hastanenin hekimleri onu kurtarmaya çabaladı. Olmadı…

Buraya kadar her gün bir yerlerde rastladığımız türden bir olay gibi görünüyor değil mi? Gökhan Ulusoy’un beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailesine organ bağışını düşünüp düşünmeyecekleri soruldu. Genç adamın ağabeyinin verdiği yanıtla, 6 kişini yaşamı değişti. İmam olan Gürsel Ulusoy organ bağışında bulunma kararını şu sözlerle anlattı.

“Bana bu soru defalarca soruldu başka hastaların yakınları tarafından. Ama bugün artık sıra bizim ailemizde. Organ naklinin hayra vesile olması açısından ve başkalarına da örnek olması açısından organ naklinin de caiz olduğunu bildiğimiz için şartların olgunlaşması durumunda organ naklinin gerçekleşebileceğini söyledik. Bir insanı kurtaranın bütün insanlığı kurtarmış gibi ayeti ile hareket ettik. Annemize ve babamıza bu durumu anlatmak zor olduysa da hamdolsun ailemde bende inançlı insanlar olduğumuz için kardeşimizin organlarını bağışladık. Şu anda tek bir sülaleyken şimdi birçok cana can katıp onların yaşamasına vesile olup onlarla beraber sülalemiz çoğalacak.”

Sonrasında 4 farklı ilden gelen ekipler, karaciğer, akciğer, böbrek ve korneaları organ bağışı bekleyen hastalara iletmek üzere  gerekli çalışmaları yaptı.

Gökhan Ulusoy bugün Bodrum’da son yolculuğuna uğurlandı. Ardında onun sayesinde sağlığına kavuşacak insanları ve gözü yaşlı sevenleri bıraktı…

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın