Geliyorum Diyen Cinayet…

0

Yer Pendik İstanbul. Okul çıkışında silahlı bir saldırı yapıldığı haberleri geliyor. Saldırıda, 17 yaşındaki bir genç kız yaşamını yitirirken iki genç de yaralanıyor. Saldırıyı gerçekleştiren kişi  Mustafa Yetgin, okulun içine kaçıp bileklerini kesmeye çalışıyor neyseki  güvenlik güçleri zamanında müdahale edip şahsı yakalıyor.

Saatler sonra olayın ayrıntıları ortaya çıkıyor.

Saldırıda yaşamını yitiren Helin Palandöken’in günler öncesinde yaşadığı endişeyi  “Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum” mesajıyla  sosyal medyada dillendirdiği anlaşılıyor. Ne yazık ki bu mesajı kimse duymamış, kimse görmemiş…

Saldırgan Mustafa Yetgin tasarlayarak adam öldürme suçundan tutuklanmış. Sanığın olayda kullandığı silahı alırken hiç bir zorlukla karşılaşmadığı da ortaya çıkan bilgiler arasında. Mustafa Yetgin, saldırıda kullandığı av tüfeğini özel olarak seçmiş ve bayiye olaydan 3-4 gün önce sipariş etmiş. Ancak söz konusu silahın ruhsatsız olarak satılması yasal değil.  Satıcı, av tüfeğini Yetgin’in ruhsatı olup olmadığını kontrol etmeksizin ücreti karşılığında teslim etmeyi tercih etmiş.

17 yaşındaki Helin Palandöken bugün toprağa verildi.İşaretleri çok önceden belirmiş  cinayetle bir kadının daha yaşamı son buldu.

Helin’in ardından biraz gözyaşı dökülür, sanık  mahkemeye her çıktığında olay bir kez daha gündeme gelir… Sonra? Sonrasında yeni bir kadın cinayeti işlenir, dikkatler onun üzerine kayar.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın