Fitness Meraklıları Bu  Yeni Egzersizleri Denediniz mi?

0

Spor salonu müdavimiyseniz yeni egzersizleri denemiş olmalısınız. Vücudu forma sokmak sadece beslenmeyle değil, ayrıca yenilikleri takip etmekle oluyor.

  • Bootybarre; Tüm vücudu çalıştırarak yağ yakımına destek olan bu egzersiz farklı fitness dallarından esinlenmiş. Egzersiz dans içerikli bir ısınma ile başlıyor, ardından dambıllar ile kollar çalıştırılıyor.

Bale barı kullanılarak kalçalar ve bacakların çalıştırılmasından sonra pilates bazlı karın hareketleri ve yogadaki esneme hareketleri kullanılarak sonlandırılıyor. Bir ders 55 dakika ve bu sürede 600 kalori yakılıyor.

Ballet Body Fit uygulamasını iTunes’dan indirin ve balenin temel egzersizleri esas alınarak hazırlanan pilates,yoga ve esneme hareketlerini evde yapın.

fitness8

  • Antigravity Yoga; klasik yoga hareketlerinin hamakta farklı yükseklikte yapılmasını sağlıyor. Yoganın şifa tarafı olarak bilinen bu yoga türü zihin-beden-ruh bağlantısı için yoğun meditasyon imkanı verirken, esnekliği de artırıyor.

Antigravity Yoga yaparken güvensizliğe boş verip, sıfır sıkıştırma yöntemi ile  ters dönüşleri öğreniyorsunuz.

Cosmic Yoga uygulamasını iTunes’dan indirin ve yoga yapmaya başlayın. Uygulamada müzik de  olduğu için egzersizlerinizde müziğe ayak uydurabilirsiniz.

yoga36

  • Glow Cycle; derslerinde kısa ve yoğun egzersiz yaparak kısa sürede çok kalori yakılıyor. Bisiklet sürerken bacak kasları öncelikli olarak tüm vücut çalışıyor. Yüksek tempolu müzikle karanlık ortamda yapılan dersler 50 dakika sürüyor. Ortalama 400-600 kalori yakılıyor.

Peleton Bisiklet Turu uygulamasını iTunes’dan indirin. 10-90 dakika arasında dünyanın değişik şehirlerinde bisiklet derslerine ışınlanın.

egzersiz3

  • Strength & Conditioning; grup deri veya kişiye özel yapılabiliyor. Kondisyon ve güç kazandırma amaçlı hareketlerden oluşan programda bisiklete binme, crosscountry kayak simülatörü,kürek çekme,zıplama ve ip atlama hareketleri yapılıyor. Kardiyo programları ile kondisyonunuz gelişirken yağ yakıyorsunuz. Squat ve kızak itme çalışmaları ile kaslarınız güçlenip sıkılaşıyor.

Workout Trainer uygulamasını iTunes’dan indirin. Video aracılığı ile kişisel koçunuzla eşleşin, birebir dayanıklılık dersleri alın ve vücut bölgesine özel hareketleri yapın.

egzersiz6

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın