“First Lady” Savaşı

0

Amerika Birleşik Devletleri daha önce benzerine hiç rastlanmamış, ilginç bir savaşa tanıklık ediyor. First Lady’ler savaşına…

Savaşın ilk hamlesi Başkan Donald Trump’ın ilk eşi ve 3 çocuğunun annesi İvana Trump’tan geldi. Anılarını içeren “Raising Trump- Trump Yetiştirmek” adlı kitabını tanıtmak için bir televizyon programına katılan İvana Trump’ın sözleri ortalığı karıştırdı.

İvana Trump, ABC televizyonunda yayımlanan programda , “Beyaz Saray’ı doğrudan arayabilirim ama Melania orada olduğu için onu aramak istemiyorum. Herhangi bir kıskançlığa neden olmak istemiyorum. Çünkü ben aslında Trump’ın ilk eşiyim. Ben First Lady’yim.”  dedi.

Ivana Trump, daha önce verdiği bir başka mülakatta ise Başkan Trump’tan olan çocukları Donald Jr., Eric ve Ivanka ile gurur duyduğunu ve söz konusu kitabı çocuklarının başkanlık yarışındaki çabalarını izlerken yazmaya karar verdiğini söylemişti.

İlk eşin bu açıklamalarına Başkan Trump’ın şimdiki eşi Melania Trump’tan cevap gecikmedi. Bunu da Beyaz Saray sözcüleri aracılığı ile yapmayı tercih etti.

Beyaz Saray İletişim Müdürü tarafından yapılan açıklamada, Melania Trump’ın Beyaz Saray’ı oğlu ve eşi için bir yuva olarak gördüğü vurgulandı. Melania Trump’ın Amerika’nın First lady’si olmak gurur duyduğu belirtilen açıklamada “Ünvanını ve rolünü çocuklara yardım etmek için kullanmayı planlıyor, kitap satmak için değil.” denildi.

Melania Trump’ın ilk eş İvana’nın sözlerini de “dikkat çekmek amacıyla yapılmış, sadece kendine hizmet eden bir gürültü” olarak nitelediği söylendi.

İvana Trump ile Donald Trump 1977 yılında evlenmiş,1992’de de boşanmışlardı. Bu boşanmaya  Trump’ın Marla Maples ile ilişkisinin ortaya çıkması neden olmuştu. Trump’ın Maples olan evliliği de 6 yıl sürmüştü. Sonrasında Donald Trump, 2005’de Melania ile evlenmişti.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın