Fetiş Size Ne Düşündürüyor ?

0

Ne zaman konu cinselliğe gelse hiç kimse fantezilerini ve fetişlerini kendisine bile söyleyemiyor. Sonuçta bu bir “tabu ve ayıp” diye büyüdük. Sonuçta başkalarıyla paylaşmamak normal geliyor bize, hatta eşimizle bile…

Cinsel hayatı canlandıracak değişik fanteziler ve fetişler heyecan katıyor, tabii sapkınlık derecesinde olmayanlardan bahsediyoruz.

Geleneksel cinselliğin dışında hareketli bir cinsellik var. Bir kadın veya erkek partnerinden farklı bir şey istiyorsa  kimsenin canının yanmaması, aşağılama ve zorlama olmaması şartıyla denenekten bir zarar gelmez. Tam tersine monotonlaşan cinsel hayatınızı renklendirir.

fetiş

“Fetiş”in anlamı tılsım,obje veya yapay güçtür. Cansız obje olarak bilinen fetişin farklı türleri var. Temelde üç türden bahsedilir;

Şekil fetişlerinde şekil önemli ve nesnenin şeklini baz alıyor. İç çamaşırları, yüksek topuklu ayakkabı ve uzun çizmeler bu grupta yer alıyor.

Medya fetişlerinde materyal üzerinde kurulu olan deri,plastik,kauçuk ve ipek gibi olanlar bulunuyor.

Canlı fetişler ise göğüs,kalça,saç,ayak olarak adlandırılıyor.

Fetişizmi sapkınlık olarak niteleyenler var. Sapkınlığa dönüştüğü nokta takıntının başladığı yerdir. Partneriniz sizden seksi iç çamaşırları ve altına topuklu ayakkabı giymenizi istediğinde bu hoş bir fantezi olabilir. Ama her seferinde bunları giymesini istiyorsa, baskı yapıyorsa ve giymediğinde sorun oluyorsa yani artık seksin odak noktası çamaşırlar ve ayakkabı ise ilişkinin dengesi bozuluyor demektir. Bu nokta artık fetişin sapkınlığa dönüştüğü noktadır.

fetiş2

Yapılan çalışmalar fetişlerin erkeklerde kadınlardan daha fazla görüldüğünü gösteriyor.

En sık rastlanan fetişler ;

Popoya vurulması; popo ve baldırın birleştiği nokta erojen bölgedir. Sıklıkla ve doğru miktarda yapılan baskı uyarıcı etki yapıyor.

Teşhircilik ve röntgencilik dikkat çekmeyi, aslında teşhiri sevmekle ilişkilendirilir. Araştırmalar her üç kişiden birinin kendisini sergilemekten ve seks izlemekten hoşlandığını gösteriyor. Erkekler kadınlara göre daha fazla cinsellik içeren şeyleri izliyor. Bu tür fetişte olan yakalanma riski adrenalini yükseltiyor ve hormonlarla arzunun birleşimi bağımlılık yaratabiliyor.

seks43

BDSM adı verilen bağlama,kontrol etme,teslimiyet,sadizm ve mazoşizm son 20 yılda çok yaygınlaşan bir fetiş. Yelpazesi geniş; kelepçeler, yatağa bağlama ile güç ve kontrolü simgeliyor.

Cinsel rol yapma fetişinde ise cinsel içerikli bir senaryoyu çiftler uyguluyor. Mekan ve kostüme uygun rol yaparak bir fantezi gerçekleştiriliyor. Efendi ve köle, hastane fantezisi veya üniforma fetişi en bilinenleridir.

Kişi kendisinin veya partnerinin giydiği bu dokulu kıyafetlerden zevk alır. Dar olan kumaş aslında cinsel yönden bağlama ile ilişkili, bu kumaşların kokusu da bazıları için uyarıcı oluyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın