Facebook’un Teslimattan Haberi Yok…

0

Grip salgını gibi bir şey. Genç yaşlı, kadın erkek demeden herkese bulaşıyor bu virüs…  Neredeyse iki ayda bir Facebook’da karşıma çıkıyor bu korku salgını. Şimdi de “teslim tarihi” başlıklı bir paylaşım dolaşıma sokuldu.

“Yarın teslim tarihi!!!

Paylaştığımız her şey, yarın herkese açık olacakmış. Silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. Sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir.. Kanal 13 Facebook’ta gizlilik konusunda konuşmuşlar. (Facebook’u veya Facebook’a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem..) Bu ifade ile Facebook’a, bu profili ve /veya içeriği doğrultusunda bana karşı herhangi bir eylem alabilmesi kesinlikle yasaktır.. Gizlilik ihlali ve yasası, yasalar tarafından ceza (1_308_1_1_103 308_103 ve Roma tüzüğü…) Not ;Facebook artık kamu taraf.. Tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor.. İsterseniz bu sürümü kopyalayıp koyun.. Böyle bir ifadeyi en az bir kez yayınla, Teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. Paylaş kopyala ama kendi adınız olsun…. Güvenliğiniz için..ÇOK ÖNEMLİDİR… AVUKATLAR KOPYALAYIP YAPIŞTIRMAKTA FAYDA GÖRÜYOR.”

Bu metni dolaşıma sokup insanları kaygıya sevk edenler kimlerdir, amaçları nedir bilemem.  Bildiğim tek şey, Facebook’ın kişisel verilerle ilgili politikası konusunda daha önce net bir açıklama yapmış olduğu…

Zaten bu sosyal ağ arada bir sizi gizlilik ayarları konusunda da uyarıyor. Anlaşılan o ki, kaygı seviyemiz çoktan korku boyutuna atlamış ve sanal alem söylentilerine inanır olmuşuz…

Facebook kullanıcılarını paniğe sevk eden bu paylaşımlarla ilgili olarak daha geniş bilgiye ulaşmak için: https://teyit.org/facebooktaki-yarin-teslim-tarihi-ve-resmilesti-dikkat-uyarilari/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın