Facebook Gizlilik Ayarları ”Anlaşılır Şekilde” Güncellendi

0

Sosyal medya kullanıcılarına güzel bir haberimiz var. Kullandığınız bir çok uygulama ile ilgili paylaşımlar yaparak sizleri daha etkin kullanabilir hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Tabii ki www.meltemxsahin.com  desteğiyle…Teknoloji seven biz kadınların çok işine yarayacak.

Facebook geçtiğimiz hafta ”Gizlilik Ayarları”nı güncelledi.

facebook7

Evet diyeceksiniz ki artık güncellene güncellene tükendik de bu güncellemelerden de bir şey anlamıyoruz. Haklısınız bir sürü teknik terim, oradan oraya tıklama yönergeleri,  yazılı soruların arasından derdimize çare aramalar arasında kaybolup gidiyorduk.

Son güncelleme ile Facebook en sonunda anlaşılır açık net bir dil kullanmaya, basit ifadelerle ayarlar arasında bizi yönlendirmeye karar verdi. Hepimizi sevindirdi, çünkü yapmak istediğimiz gizlilik ayarlarını düzenlerken ufak çapta sinir hastası olabiliyorduk!

Facebook bu güncelleme ile ‘Privacy Basics – Gizlilik Kısayolları’ ile kullanıcılara etiketlerle ilgili ayarlar ve başkalarının sizi nasıl bulacağı ile ilgili (reklamverenler de dahil) düzenlemelere de imkan veriyor.

Ayrıca şirin mi şirin bir de mini dinazor maskot ile gönülleri fethediyor :)

Screen Shot 2014-11-13 at 21.07.54

 

facebook4

 

facebook5

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın