Evliliğinizde Doğru Yönetmeniz Gereken Anlar Hep Olacak

0

Her ilişkide zor anlar vardır, içinde bulunduğunuz duruma göre değişir bunlar; sevgiliyken ayrı, nişanlıyken ayrı ve en önemlisi evliyken ayrı…
Sadece size de bağlı değil iki kişilik bir düzen, bu nedenle çok farklı şekillerde yaşanabiliyor.
Aslında yapmadığınız şey ama, bir an boş bulundunuz ve cep telefonuna gelen bir mesajı gördünüz ve rahatsız oldunuz. İçiniz içinizi yiyor, hemen şüphelenmeye başlıyorsunuz ve araştırmak istiyorsunuz. Unutmayın evli de olsanız mahremiyet önce gelir, uygun bir şekilde konuşmanın yolunu bulabilirsiniz. Aynı şey sizin telefonunuzda da olabilirdi.

ceptlf3

Hafta sonu arkadaşlarıyla öyle bir plan yapmış ki, tüm gün onlarla vakit geçirmeyi hiç istemiyorsunuz. Aslında her ikinizin de beraber olmaktan hoşlanmadığı arkadaşları olabilir, buluşma zamanlarında hep bahane üretmek zorunda kalırsınız. Her zaman bunu yapmak yerine, aranızda anlaşarak kaılmamaya karar verebilirsiniz. Böylece diğeri de gittiğinde uygun bir açıklama yapabilir. Kavga bu durumlarda işe yaramaz, yoksa diğerinin planı olduğunda aynı davranışlarla huzuru kaçırmak çok kolay olur.
En sık yaşananlardan birisi de alışveriş zamanlarındaki kaostur, hele bir de çocuklarla hafta sonuna denk gelmişse..hiç yüzünüzü buruşturmayın, bu şekilde çıkıp da kavga etmeden dönen aileye pek rastlanmıyor. Nedense bu zamanlarda tahammül sınırları zorlanır, tek başınıza halledebilecekleriniz de sıkıştırırsanız işler daha büyür. En iyisi çıkmadan önce acil ve önemli olanların listesini ve işbölümü yapmak oluyor. İşler daha çabuk halledildiğinde kavgaya da zaman kalmaz.

alışveriş18

Seks hayatınız eskisi gibi değil, tatmin olmuyorsunuz ama nasıl söylenir ki ? En olmadık zamanlarda tartışırken dile getirmek daha tehlikeli olur. En iyisi hislerinizi ve sizi rahatsız edenleri nazik ve dikkatli bir şekilde söylemeniz olur.
Sabırsızlıkla evlilik yıldönümünüzü bekliyorsunuz, sadece onu değil hediyenizi de merak ediyorsunuz. Hatırlanmayı unutulmak canınızı yakar kuşkusuz, sizin değer verdiğiniz günün atlanması hayal kırıklığı, en önemlisi değersizlik hissi yaratır. Durumu yerinde değerlendirmek gerekir, duygularınızı ve neler hissettiğinizi konuşabilmelisiniz.

çiftler30

Eşinizin ailesini seviyorsunuz ama ilişkiler konusunda bazen gereğinden hassas davranıyorsunuz. Kendi ailesi ile olan ortamlarda bir gerginlik çıkmasın diye idare etmeye çalışan hep sizsiniz ama eşiniz bunu istemiyor ki, üstelik sizin karışmanızdan rahatsız oluyor. Ailesi ile olan ilişkisi onun sorumluluğunda, çocuk değil ki bırakın o halletsin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın