Estetikte Yeni Trend:  Endoskopik Cerrahi

0

Endoskopik cerrahi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntem, şimdi sırada estetik ameliyatlar var. Meme, popo, bacak, burun, kaş kaldırma  ve şakak germe ameliyatlarında da bu yöntem kullanılıyor.

Doktorlar, endoskopik cerrahinin 20 kat büyütme özelliği ile ameliyat yapılan bölgeyi daha geniş ve kontrollü gördüklerini söylüyor. Bir diğer artısı da dar bir girişten girip, geniş alanlara ulaşarak kesiyi küçültmek oluyor.

Endoskopik rinoplasti yani burun ameliyatında, burun altında kesi yapmadan burun içine küçük kesilerden girilerek tüm burun için bölgelere ulaşılıyor. Bu ince işçilikte mikro törpüleme ve mikro kesme başlıklarıyla deviasyonlar kontrollü ve daha rahat düzeltiliyor.

Ameliyatta kırma yapılmıyor, dolayısıyla morarma da fazla olmuyor. Endoskopide orta duvardaki dokulara dikiş atıldığı için tampona gerek kalmıyor, bir iki gün süren hafif bir şişlik sonrasında 2 hafta içinde tamamen düzeliyor.

Meme ameliyatlarında özellikle koltuk altından büyütme işlemlerinde kullanılıyor. Bu bölgedeki kesi gerginlik alanında olmadığından daha çabuk iyileşiyor. Kanama kontrolü yapılabildiği için ameliyattan sonra kanama ve fazla ağrı olmuyor.

Popo büyütme, çarpık bacak ve baldır protezi ameliyatlarında güvenle kullanılıyor, klasik ameliyatlardan farkı da asimetrilerin oluşması önleniyor.

Şakak germe, kaş kaldırma ve üst yüz germe  ameliyatlarında daha küçük kesilerle saç içinden girmek mümkün oluyor. Düşen dokular, göz kenarları yukarı kaldırılarak canlı bir görünüm elde ediliyor. Ayrıca üst yüz ve orta yüz kaldırılabiliyor. Yine de büyük sarkma varsa klasik yöntem tercih ediliyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın