Estetikle Olduğunuzdan Daha Yaşlı Görünmeyin….

0

Estetik uygulamalar özellikle yüz bölgesine yapıldığında daha büyük önem kazanıyor. Hacim verip ciltteki çizgi ve kırışıklıklardan kurtulmak isterken yapılan yanlış uygulamalar daha yaşlı bir görünüme neden oluyor.

Yüze çok fazla hacim verildiğinde yüz kontürü köşeli hale gelir, yaşla orantısız kare veya dikdörtgen şekline dönmüş dolgun bir yüz görünümü hızla yaşlandırır.

Hacmin yüzde uygulanacağı bölgeler özellikle yağ kaybı olduğu zamandır. Enjeksiyonla yapılan yağ dolgusu fazla hacimli olursa göz bu bölgeye kayar. İşlem yapılmayan bölgelerle beraber dengesiz bir görünüm oluşur. Yağ kaybı olmadan ekstra hacim eklemek sincaba benzer bir görünüm verir.

estetik46

Yanaklara ve dudaklara hacim verilirken yüzün alt kısmına dokunulmadığı için yüzün ortası şekilsiz görünebilir.

Alt dudak üstten daha dolgundur, bir de fazla hacim verilirse yüz hatlarını bozabilir.

Yanlış uygulanan dolgu ve enjeksiyonlar da yaşı büyük gösteriyor. Elmacık kemiklerinin fazla doldurulması, dudakların şişirilmesi veya alın botoksunun yapabileceği kaş ve göz kapağı düşüklüğü yüzü olduğundan daha kötü gösterebilir.

Hacim artıran enjekte dolgular yaşa bağlı hacim kaybında idealdir. Eğer şekil bozukluğu olursa “hyalüronik asit” dolguları yani hyaluronidaz bir çözelti bunu tersine çevirebilir. Ancak çok dikkatli uygulanması gereken bir yöntemdir.

estetik25

Botoks gibi yüz kaslarını geçici paralize edip kısıtlayan uygulamalar yüz çizgilerini azaltır. Fazla botoks uygulaması yüzün sert görünmesine hatta kaşların düşmesine neden olur. Botoks kalıcı olmadığı için zamanla bu sert görünüm kaybolur.

Kaş kaldırma ameliyatı yerine bir çok kişi botoksu tercih ediyor ama aşırısı kavis kaybolduğu için çok kalkık duruyor.

Çene implantı fazla büyük olursa yüzün genel dengesini bozar. Kalp şeklinden kareye dönem yüz daha sert görünür.

Göz kapağı ameliyatı ve alt bölgesinden yağ alınması dikkatli yapılması gereken uygulamalardan… Doğru yapılmış bir ameliyat  ise yüze genç bir görünüm veriyor.

estetik47

Yüzü yaşlandıran ameliyatlar ve dolgulara, lazer uygulamalarını da eklemek gerekir. Ağır lazerlerin ciltte kullanılması, cilde balmumu gibi bir görünüm verebilir. Cildin doğal pigmenti değişir, renk farklılıkları oluşur.

Eğer yüzünüze işlem yaptıracaksanız, aşırıya kaçmayın. Yaptıracağınız uygulamaların yaşınıza ve sorunlarınıza uygun olmasına dikkat edin. En iyisi gençlik fotoğraflarınızı doktorunuza gösterip daha doğru bir uygulama yapmasına yardımcı olun.

Her işlemin size uygun olamayacağını kabullenmek ve yüzünüzün doğuştan gelen özelliklerine göre hareket etmek doğru olacaktır.

 

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın