Estetik Dünyasında Cilt Gençleştiren Yeni Gelişmeler

0

Aydınlık bir cilde kavuşmak, lekelerden ve ince kırışıklıklardan kurtulmak, ayrıca hücrelerin yenilenmesi için sürekli yeni yöntemler geliştiriliyor.

Kadınlar öncelikle cerrahi olmayan estetik operasyonlardan faydalanmak istiyor. Yaşın getirdiği ihtiyaca göre yöntemlerden faydalanmak en doğrusu oluyor.

Yüz mezoterapisi ve Milano Gençlik Peelingi estetik dünyasının yeni iki gözdesi.

estetik43

Yüz mezoterapisi; cildinde zamanla deformasyon olan kişiler için ideal bir yöntem. Cildin altına hyaluronik asit, kojik asit,sodyum hyaluronat, kollajen,trimetilglisin,tokoferol,kollojengliycol, C ve E vitamini maddelerinin enjekte edilmesi işlemidir. Güneşin ciltte yaptığı hasarların, yüzde oluşan sarkmaların, göz ve dudak çevresindeki ince kırışıklıkların, cildin bakımsız  görünümünün giderilmesinde faydalı oluyor.

Mimik kırışıklıklarının azaltılması, hücre yenilenmesi, derinin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin sağlanması ve nem oranının dengelenmesinde olumlu etkileri var.

Sadece yüz değil, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanıyor. Selülit,saç,el,karın,kalça ve bacaklarda etkili oluyor.

Hem iğneli hem de teknolojik dual lazer cihazları ile yapılıyor. İğneli mezoterapide iğne yerlerinde hafif morluklar oluşabilirken, lazer ile yapılan uygulamada kızarıklık ve morluk görülmüyor.

İşlemden sonraki 7-8 gün kozmetik ve makyaj uygulamasından, güneş koruyucu kullanılması, deniz-havuz-solaryumdan uzak durulması öneriliyor.

Hamile ve emziren kadınlara, alerjik reaksiyonu olanlara, pıhtılaşma sorunu yaşayanlara ve enfeksiyon durumu olanlara uygulanmıyor.

estetik44

Milano Gençlik Peelingi; her mevsim, her deri tipine uygulanan bir yöntem. Sadece derisinde aktif enfeksiyon olanlara, gebelik ve emzirme dönemindeki kadınlara ve kanser hastalarına uygulanamıyor.

Yüz dışında boyun,dekolte bölgesi, elastikiyet sorunu olan kol ve bacak içlerinde iyi sonuç veriyor. Sıkılaştırıcı etkisi, güçlü kaldırma ve germe etkisi yapıyor.

Peeling uygulamalarından sonra güneşlenme ve solaryumdan uzak durulması, içeriğinde bulunan güçlü bir asit olan TCA maddesinin deriyi soyması nedeniyle hastalar sosyal izolasyon yaşıyordu. Yeni olan bu yöntem soyulmalara neden olmuyor.

PQAge içinde bu güçlü asit üre ile nötralize ediliyor, böylece deriye zarar vermeden içinde yoğun bir kolajen uyarımı sağlanıyor.

Kojik asit renk tonunu düzenlerken, koenzim Q10 güçlü antioksidan etkisiyle yaşlanma karşıtı etkisi yapıyor.

Uygulamadan sonra kızarıklık ve yanma hissi olmuyor, sadece güneş ışınlarından korunmak gerekiyor.

7-10’ar gün arayla cildin ihtiyacına göre 4-6 seans uygulanabiliyor.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın