Erkeklerin Üzerinde Yorum Yapamayacakları Konular!

0

İnsanlar eşittir. Ama bu cinsiyetlerin farklı özellikleri olduğu gerçeğini değiştirmez. Bazı konular üzerinde fikir yürütme hakkı da işte bu mantıktan yola çıkarak sınırlandırılabilir. Şimdi konumuz erkeklerin söz hakkı olmadığı başlıklar.
Makyaj; Erkekler doğal görünümlü kadınlardan hoşlanır değil mi? Ama aynı zamanda yanlarındaki kadının baş döndürücü, etkileyici olmasını ister. İyi de, dergilerde, ekranlarda gördükleri ve hayran oldukları modellerin doğal olduğu fikrine nereden sahip oluyorlar? O halde bırakın kozmetik dünyası kadınların egemenliği altında kalsın.
Dış görünüm; Erkeklerin kadınlara ne kadar güzel olduklarını söylemelerinin mutlaka bir değeri var. Ama emin olun, bu destek yeterli değil.Zaten dış görünüm konusunda sıkıntı yaşayan kadınlar için, yüzyıllardır devam eden, “daha iyi görünmek için gerekli” giysiler, ilaçlar, aksesuarlar vb. baskısı, yeterince acı veriyor. Hem kadınların dış görünüşünde belirleyici olan kesim diğer kadınlardır. Onun için beyler lütfen susalım!

erkek6

Regl döneminde yaşananlar konusunda erkekler hiç konuşmasın. Kadınlar, eşlerinin bu dönemle ilgili yorumlarını duymak istemiyor.Öncesinde ve sonrasında yaşanan sıkıntıları ve duygusal iniş çıkışlarıyla yaklaşık 40 yıl süren bir dönemden bahsediyoruz. Zaten kadının canı burnunda, bir de dışarıdan ahkâm kesilmesi gerçekten dayanılmaz bir işkence!
Sırada en tatsız konu var. Kürtaj… Diyelim eşiniz, sevgiliniz hamile kaldı. Eğer size konuyla ilgili görüşünüz sorulursa yorum yapın. Sizden yardım isteniyorsa sonuna kadar destek olun. Ama asla karşınızdaki insanı yargılamayın veya eleştirmeyin. Hamilelik, doğum ve bebek bakımı erkeklerin ata sporları arasında yer almıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın