Erkekler Eski Eşleri Hakkında Neler Söyler

0

Hayat bu, her şey planladığınız gibi gitmeyebilir. Çok severek evlendiğiniz adam, gün olur eski eş statüsüne geçebilir.Tam da bu noktada işler karışır. Bir zamanlar yaşama karşı omuz omuza mücadele verdiğiniz hayat arkadaşınız artık, karşı cephe olmuştur. En eğitimli, en seviyeli olduğunu düşündüğünüz boşanmış erkek bile hiç ummadığınız davranışlar sergileyip, ağzınızı bir karış açık bırakabilir. Aşık olduğunuz,belki uğruna bir çok şeyi göze aldığınız insan gitmiş, yerine bir canavar gelmiş sanırsınız. Yaşanarak bizzat görülmüştür. Kadınların ortak hafıza kasasında saklanan özlü sözlerden bazıları;

•Aslında onu hiç sevmediğimi, yüzünü bile görmek istemediğimi anladım.
•Finansal olarak biraz zorlansın bakalım, o kadar çalışıp kazanmak kolay mıymış?
•Bu yeni erkek arkadaş da nereden çıktı, o hala çocuğumun annesi…
•Aslında aynı evde yaşamamız bile bir lütuftu, değerini bilemedi.
•Çocuğu sürekli hasta ediyorsunuz, doğru dürüst bakmayı beceremediniz.
• İstediğim zaman çocuğumla görüşemiyorum… (sanki mahkeme her gün görme izni vermiş sanırsınız.)
•Ondan ayrılınca annesi ve babasıyla da boşandık nihayet. Çok bilmişlerdi zaten.
. Özgürlüğümün bedeli ne ise onu ödedim,artık beni bağlamaz!

Ama “gelen gideni aratır” derler, erkekler de yeni sevgiliden darbe yediğinde, eski eşi hakkında söylediklerini yutmak zorunda kalabilir.”Acaba haksızlık mı ettim, fazla mı yüklendim? Aslında çok da kötü bir eş değildi !” sözlerini yıllar içinde pek çok kez duymadık mı?
Şimdi erkekler,boşanma ve sonrasındaki süreçte tüm suçun kendilerine yüklendiğini söyleyip itiraz edecekler. Çok da haklılar. Ama önümüzdeki günlerde “kadınların eski eşler hakkında söylediklerini” yazacağımızı belirtelim. Hiç bir ilişki tek taraflı olarak değerlendirilemez farkındayız… Bekleyin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın