En Etkili Kuru Şampuanlar

0

Saç güzelliği kuşkusuz kadınlar için çok önemli. Yeni nesil şampuanlar,bakım kremleri,yağlar ile eskisinden daha sağlıklı saçlara sahibiz. Ama unutmamalıyız ki; saçlarımız köklerinden besleniyor. Yani folik asit, çinko, biotin, protein ve demir içeren beslenme tarzı, yani vitamin desteği de gerekiyor. Saçların yıpranmasına çok sık boyatmak,röfle yaptırmak, şampuan, köpük ve jöle gibi kimyasal içeriği yoğun ürünler kullanmak neden oluyor.
Saçların kırılmasına ve yağlanmasına yol açan etkenlerin başında saçları sık sık yıkamak geliyor. Bu nedenle kuru şampuanların kullanımı hızla artıyor.
Üstelik evde tembel tembel oturduğumuz bir gün aniden dışarı çıkmak gerekirse de inanılmaz bir kurtarıcı.

Portrait of a young woman brushing her hair

Ayrıca kullanımı da kolay, kutusunu sallayıp saç diplerine 15 santimetre uzaktan sıkıyoruz. Saçların şampuanı emmesi için 3-4 dakika bekleyip sonrasında ellerimizle saç derisine masaj yapıyoruz. Birkaç dakika bekledikten sonra fazla ürünü temizlemek için saçları fırçalıyoruz, tüm işlem bu kadar.
Aşağıda seçtiğimiz kuru şampuanları deneyin, hangisinden memnun kalacaksınız?
• Toni & Guy Cleanse Kuru Şampuan; özel bir formüle sahip olan şampuan saçın dolgunluk,hacim ve stilini koruyor. Saçta biriken yağı emiyor ve canlı, taze saçlar sağlıyor.

 

• Kerastase Powder Bluff Kuru Şampuan; pudralı olan sprey kalıntı ve toz bırakmadan saçları temizleyip tazeliyor. Saç tellerine hacim verip kalınlaştırıyor, ayrıca ince ve görünmez bir etkiye sahip.

şampuan1

• Matrix Design Pulse Kuru Şampuan; saçı sertleştirmeden matlık ve dolgunluk veriyor. Yağlı hissini anında yok edip, fresh kokusuyla yeni yıkanmış hissi uyandırıyor.

 

• Klorane Yulaf Özlü Kuru Şampuan;içeriğinde yulaf sütü olan şampuan saç derisi üzerindeki fazla sebumu emerek temizliyor, saçı yağlı ve kirli görünümden arındırıp, hacim veriyor.

şampuan3

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın