Ellerinizin Genç ve Güzel Kalması İçin Seçenekleri Değerlendirin

0

Kadının en dikkat çeken bölgelerinden olan ellerin genç ve güzel görünmesi için sadece kozmetikler yeterli olmayabiliyor. El gençleştirme yöntemlerinden bazıları kalıcı çözüm sunmakla birlikte, bazılarının belirli zaman aralıkları ile tekrarlanması gerekiyor.
El gençleştirme seçenekleri lekeleri yok etmek, deri altı yağ dokusunu geri kazandırmak, cildin kalitesini artırmak olarak genelde üç tip görülmektedir.
• Kök hücre uygulaması; Vücudunuzdaki bir yağ dokusundan veya kandan elde edilen kök hücreler, işlemden geçirilerek cilt altına verilir. İşlem sonucu eksik hücreler tamamlanır. Fibroblastlara dönüşen kök hücreler kolajen artırımını sağlar ve bu sayede cilt kendini yeniler, tazelenir.
• Yağ enjeksiyonu; Vücuttan alınan yağ dokusu işlem sonrası yoğunlaştırılır ve el deri altına enjekte edilir. Böylece cilt dokusu onarılır ve yenilenir.
• Derin nemlendirme; Yaş ilerledikçe deri incelerek kuruyabilir. Senede bir iki hafta ara ile dört defa yapılan işlem, saf hyaluronik asitin deri altına enjektesi ile gerçekleşir. Bu işlem ellerin gençliğinin devamı için önemlidir.

el8

• Fibroblast kültürleri; Vücuttaki herhangi bir bölgeden alınan küçük bir deri parçasında bulunan fibroblast hücreler, işlemler ile saflaştırılarak çoğaltılır ve cilt altına enjekte edilir. Bu yeni hücreler kolajen üretimini hızla artırır ve cildin gençleşmesini sağlar.
• PRP işlemi; Vücuttan alınan kan (büyüme hormonu çıkartılıp) işlem sonucu saflaştırılır ve cilt altına enjekte edilir. Enjekte edilen kendi kanınız, dokuların yenilenmesini ve cildin gençleşmesini sağlar. Bu uygulama yüz içinde oldukça yaygın kullanılmaktadır.
• Kimyasal soyma; Bu işlem için hazırlanan asit uygulaması sonucu, lekelerin yanında bir miktar kırışıklıklarında yok olabildiği bilinmektedir.
Tüm bu işlemler günlük yaşamda sizi etkilemeyecek şekilde uygulanabilir. Bazılarında ufak morluk veya şişlikler olabilir, ama yaşam kalitenizi kesinlikle etkilemez. Aynı gün evinize veya iş hayatınıza dönebilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken, işlemlerden sonra mutlaka bol nemlendirici veya güneş koruyucu kullanmanızdır. Uygulamaların geneli, işlem sonrasında ellerinize iyi baktığınız takdirde uzun süre kalıcı oluyor. Elleriniz için kullandığınız bakım ürünlerinin de cildinize uygun ve bilinçli olarak seçilmesi işin asıl kısmıdır. Bu işlemlerin kesinlikle uzman ve bu konuda eğitim almış kişiler ve merkezlerde yapılması ise önemli bir noktadır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın