Ekim Ayı Etkinliklerini Kaçırmayın

0

İstanbul’da yaşayanlar çok şanslı. Çünkü Ekim ayında  kültürel etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul Kahve Festivali bu yıl 6-7-8-9 Ekim de Küçükçiftlik Park’ında yapılıyor. Butik kahve dükkanlarının tatları, dünyanın farklı yerlerinden gelen kahveler, tasting, kavurma ile ilgili atölye çalışmaları ve evde kahve yapımının püf noktalarını öğrenmeye hazır olun.

İstanbul Kahve Festivali

Fotoİstanbul 2016 Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 1 Ekim’de başladı. Türkiye ve Dünya’dan 60’a yakın sanatçıyı buluşturan festival 30 Ekim’e kadar devam ediyor. Festival Ortaköy Kültür Merkezi, Çırağan Kaymakamlık Binası, Ortaköy Yetimhanesi ve MKM Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Sergiler, açık hava gösterimleri, sohbet toplantıları ve paneller sizi bekliyor.

Fotoİstanbul 2016 Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali

İstanbul Tasarım Bienali 22 Ekim’de ücretsiz olarak başlıyor, 20 Kasım’a kadar devam edecek. “Türümüzün Tasarımı : 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığı ile insan ve tasarım arasındaki ilişkiye odaklanan bienalde 13 ülkeden tasarımcı, bilim insanı, arkeolog,mimar,sanatçı, tarihçi ve nörolog’un 70’den fazla projesi 5 ayrı mekanda sergilenecek.

İstanbul Tasarım Bienali

26. Akbank Caz Festivali çeyrek asırdır genç yıldızlar ve usta cazcıları buluşturuyor. Bu yılın sanatçıları; iki Grammy ödüllü, cazın en üretken isimlerinden Ron Carter, soul müziğin kraliçesi İmany, Latin Cazın önemli isimlerinden ve üç kez Grammy ödülüne aday gösterilen Kübalı besteci ve piyanist Omar Sosa ile Fransız trompetçi Eric Truffaz.

26. Akbank Caz Festivali

İstanbul FilmEkimi 7-16 Ekim tarihlerinde başlıyor. Beyoğlu Beyoğlu ve Atlas, Nişantaşı City’s Cinemaximum ve Kadıköy Rexx sinemalarında gösterim yapılacak. Pedro Almodovar’ın 20. Filmi “Julieta”, Cannes Film Festivali’nde Büyük Ödül kazanan Xavier Dolan’ın  “Alt Tarafı Dünyanın Sonu”, Oscarlı yönetmen Ashgar Farhadi’nin “The Salesman”’ı, Ken Loach’a ikinci kez Altın Palmiye Kazandıran “I,Daniel Blake” filmeri yer alıyor.

 İstanbul FilmEkimi

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın