Egzersizin Azı Bile Faydalı

0

Biz kadınların ince görünmek ve fit olmak konusundaki isteklerinin sonu gelecek gibi değil. Ben, az egzersizle forma girmek konusunda ısrarlı biri olarak mümkünse kaçıyorum. Oysa araştırmalar diyor ki; günde 15 dakika yapılan aktivite, önümüzdeki 8 yıl içinde ölüm riskini % 14 azaltıyor, hem de 3 yıl fazladan ömür sağlıyor.
Şimdi bu pencereden bakarak, kısa sürelerde neler yapabiliriz bir bakalım;
2 dakika; pilates bandıyla vücudumuzun üst bölgelerini güçlendirme egzersizi yapabiliriz. Haftada 5 gün yapılan bu egzersizle kas ağrısını %37 önlemiş oluyoruz.

pilates2

10 dakika; günde bir kez bisiklete binmek ve hızlı tempoda koşmak kaslarımızı koruyor ve yağları yok ediyor.
12 dakika; haftada beş gün yoğun kardiyo egzersizi kadınlarda kalp hastalıkları, felç riskini azaltıyor. Ölüm riskini azaltma oranı ise % 27. Bisiklete binebilir ya da merdivenleri çıkabiliriz.
15 dakika; her hafta 3 gün orta derecede bir egzersiz yaparak bunama riskini % 38 azaltabiliriz. Yürümek bile dolaşımı destekleyip, beyin damar sağlığını arttırıyor.

yürüyüş

20 dakika; yoğun bir tempoda yapılan egzersiz vajina duvarlarındaki kan akışını % 50 oranında arttırıyor. Yani erotik film seyretmemize gerek olmadan da cinsel uyarıcı görevi yapıyor. Çünkü egzersiz sempatik sinir sistemini uyardığı için, kan pompalanması ve vücut sıvılarının akışı gerçekleşiyor.
Anlayacağınız bize düşen egzersizden kaçmak değil, aksine üşenmekten vazgeçip bir an önce başlamak olmalı.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın