Eğlence Dünyasında Kadın Farkı

0

Forbes Dergisi’nin her yıl yaptığı “En Güçlü Ünlüler” listesinin ilk iki sırası kadınların hâkimiyetinde. Jennifer Lopez ve Oprah Winfrey eğlence dünyasının lideri oldu. Derginin kazanç, popülerlik, medyadaki etkiler gibi ölçütler çerçevesinde hazırladığı 100 isimlik listenin ilk 10 sırasında 7 kadın sanatçı var…
Listenin zirvesinde yer alan şarkıcı Jennifer Lopez tam anlamıyla bir başarı örneği. Albüm satışlarından dünya turnesine, moda ve kozmetik alanındaki yatırımlarından, katıldığı televizyon programının reytinglerini artırmasına kadar attığı her adımda başarılı olan Lopez, yıllık 52 milyon dolarlık geliriyle çok kazananlar listesinde de ön sıralarda bulunuyor.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey ,”En güçlüler” listesinin ikinci sırasında. Winfrey, sadece ülkesinde değil, dünya genelinde 20 yıldır izlenen TV programını geçen yıl sonlandırsa da eğlence dünyasında 165 milyon dolarla hala en çok kazanan isim unvanına sahip. Program yapımcısı olarak çalışmaya devam eden Winfrey, 3 milyar dolarlık toplam servetiyle, dolar milyarderleri listesinde de var.

JUSTIN BIEBER

Listenin üçüncü sırasında genç kızların gözdesi Justin Bieber yer aldı. Bieber listedeki yerini, magazin haberleri ve sosyal medyadaki gücüne borçlu. Twitter’da 21 milyon takipçisi bulunan şarkısı “Baby”, Youtube’de 750 milyon kez izlenen 19 yaşındaki Bieber, Facebook’da da neredeyse 43 milyon kişi tarafından beğenilmiş.

581442_rihanna_08

Listenin dördüncü ve beşinci sıralarında Rihanna ve Lady Gaga bulunuyor. Sanal alemin başarılı isimlerinden Rihanna ve Lady Gaga, rekorlara imza atıyor. Facebook’ta 53 milyon hayranıyla Rihanna öne çıkarken, ilginç kostümleri ve çılgın gösterileri ile bilinen Lady Gaga‘nın da twitter’da 37 milyona yakın takipçisi bulunuyor.

Britney-Spears

Son yıllarda, eski popülerliğini yakalamakta zorlanan Britney Spears, yine de en güçlü ve etkili isimler arasında… Yeni albümüyle eski parlak günlerine dönmeyi hedefleyen Spears’ı, geçtiğimiz günlerde anne olan Kim Kardashian takip ediyor.

Kim-Kardashian
Yaptığı televizyon programıyla eğlence dünyasında kendine güçlü bir yer edinen Kim Kardashian‘ı yine güçlü bir ses izliyor. Listenin sekizinci sırasındaki şarkıcı Kathy Perry ise sempatik tavırlarının yanı sıra mesleğindeki başarılarıyla gündemde. 28 yaşındaki Perry, geçen yıl aynı albümden beş şarkısının liste başı olmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.
Listede aktrist Angeline Jolie 13, ve Julia Roberts ise 80. sırada yer alıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın