E-Postalarınızın Okunmadan Silinmesini İstemiyorsanız, Dikkat…

0

Akıllı telefonlar çıktı çıkalı e-postalarımıza anında kavuşuyoruz, okumak istemediklerimizi de anında siliyoruz. Aynısını, diğer kişiler de yapıyor.
Bunu düşünerek dikkat edilmesi gereken bazı noktaları paylaşalım;
Gönderdiğiniz e-postaların “konu” başlığını doğru seçmelisiniz, çünkü bu bölüm haber başlığı gibidir.”Bunu muhakkak okuyun” ya da “paylaşalım lütfen” gibi notlardan kaçınmak mantıklı olur.
Kişiye özel e-posta yollamak, toplu olanlardan daha fazla okunmasını ve cevap almanızı sağlar.Bir çok kişiye gönderecekseniz bile, kişiye özel notlar ekleyip, kopyalama yöntemiyle çoğaltmak ve bu şekilde göndermek doğrudur. Genel mailleri, nasılsa biri cevaplar diye kolayca atlayabilirsiniz.

email

Çok uzun paragraflarla dolu olan e-postalar sıkıcıdır ve göz korkutur, konuyu kısa yoldan girmek gerekir ki okunma oranı artsın.
Eğer uzun olması gerekiyorsa, parçalara ayırın.Konu başlıkları oluşturun, anahtar kelimeler ya da renkli başlıklar seçin.
Bir çok e-posta hazırlayacaksanız, hafta sonu sakin bir kafayla yazmayı deneyin. Böylece, Pazartesi sabahı gönderip okunma oranınızı yükseltebilirsiniz. Çalışanlar işe gelir gelmez, öncelikle maillerini kontrol ederler .Cuma akşamları göndermek ise tam tersi etkiyi yapıyor, acil değilse göndermeyin.
Karşı taraftan cevap beklerken sabırsızlık göstermeyin, hele aynı mesajı gönderip de “daha önce göndermiştim, ama cevap alamadım” gibi cümlelerden kaçının. “Sanırım yoğun olduğunuz için görmemiş olabilirsiniz” gibi yumuşak cümlelerle okunmasını sağlayabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın