Dünyanın Hayran Olduğu İsimler; Kadınlarda Jolie, Erkeklerde Gates

0

Nereye baksak farklı bir dertle karşı karşıya geliyoruz. Savaşlar, yıkımlar, işsizlik, cinayetler ve ekonomideki olumsuzlukların hayatımıza getirdiği sıkıntılar. Bunlara biraz ara verip başka bir şeylere bakmak da lazım.

Mesela dünyada en çok hayranlık duyulanlar kim biliyor musunuz? YouGov adlı internet tabanlı pazarlama ve araştırma kuruluşu 35 ülkeden 37 bin kişiye, hazırladıkları listede yer alan isimlerden 2018’de en çok hayran duydukları erkek ve kadınları seçmelerini istemiş.

Bu yıl en çok hayranlık duyulan erkek listesinin ilk sırasında Microsoft’un kurucusu ve vakıfları aracılığı ile yaptığı hayır işleri ile tanınan Bill Gates yer alıyor. Siyasetçi, iş insanı, sporcu ve sanatçılardan oluşan listeden ikinci sırada çıkan isim ise Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Başkanı Barak Obama oldu. Onu sırasıyla dövüş ustası,f ilm oyuncusu Jackie Chan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping , Alibaba Grubunun sahibi Jack Ma ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin takip etmiş.

YouGov’un bu yıl en çok hayran duyulan erkekler listesinde Amerikan Başkanı Donald Trump 17, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 19. sırada yer aldı.

 

Dünyada 2018’de en çok hayranlık duyulan kadın listesinin ilk sırasında Angelia Jolie yer aldı.

Oyunculuğu, öncülük ettiği yardım kampanyaları ile göz önünde olan Jolie, liderliği üç yıldır kimseye kaptırmıyor.

En çok hayranlık duyulan ikinci kadın ise Amerikan eski Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama. Obama’yı, ünlü televizyon sunucusu ve yapımcısı Oprah Winfrey izlemiş. 92 yaşındaki İngiltere Kraliçesi Elizabeth ise listede dördüncü sırada yer almış. 2016 Amerikan Başkanlık seçiminin mağlubu Hillary Clinton ve oyuncu Emma Watson da listenin ilk sıralarında yer bulmuş.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın