Dünyanın En Pahalı Şekerleri. Tam 5,9 Milyar Dolar!

0

Neredeyse üç yılı aşkın bir süredir hayatımızda onlar. Şeker kırmak, balı yemek, sakızı aşmak, seviye atlamak, can almak, can göndermek…  Milyonların bağımlısı haline geldiği oyun, Candy Crush’tan bahsediyoruz.

candy crush satıldı

Üç yıl içinde, 500 milyondan fazla kez bilgisayarlara, tabletlere ve akıllı telefonlara yüklendi. İnternette oyunun zor geçilen seviyeleri için öğretici videolar arandı. Bir dönem, gerçek anlamda bir salgına dönüştü. Ve yüzde 60’ını kadınların oluşturduğu aylık 470 milyon oyuncuya hitap eden  bu oyun el değiştirdi.

   Hem de 5,9 milyar dolara.

Cand Crush’ı geliştiren İngiliz King şirketi, dünyada bağımlılık yapan oyunların başında gelen World of Warcraft’ın sahibi Activision Blizzard’a satıldı. 5,9 milyar dolarlık tutar, oyun dünyasındaki en büyük satış rakamı olarak tarihe geçti. Amerikan  Activision Blizzard şirketinin bu satışla mobil oyun piyasasında daha aktif bir konuma geçmesi bekleniyor. Birleşme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Candy Crush’ı geliştiren ekip şirket içinde özerk bir yapı olarak çalışmalarını sürdürecek.

candycrush satildı3

  

Activision Blizzard’ın, Candy Crush’ı geliştiren şirket için gözden çıkardığı fiyat, Facebook’un fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram’a ödediği tutardan 6 kat daha fazla. 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın