Dünyanın En Güçlüsü Yine Putin…

0

Forbes dergisinin “Yılın En Güçlü İnsanları” listesinde ilk sıradaki isim yine değişmedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, üçüncü kez “Yılın En Güçlü İnsanı” olarak listede yer aldı.

dunyanin en guc1

63 yaşındaki Rus lider, ülkesinde süregelen ekonomik sorunlara karşın yüzde 89’luk bir desteğe sahip olması ve Rusya’nın dünya sahnesindeki etkinliğini güçlendirmesi gerekçesiyle bu unvana layık görüldü. Dergi, Putin, dünyada istediğini yapacak güce sahip ve hesap vermek zorunda olmayan konumda bulunduğunu belirtti.

dunyanin en gucl2

Listenin ikinci sırasında ise Almanya Şansölyesi Angela Merkel var. Merkel’i Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barak Obama izliyor.

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis ile Çin Devlet başkanı Şi Çinping listenin ilk sıralarında yer aldı. Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Amerikan Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen, Google’un kurucusu Larry Page de “En Güçlü İnsanlar “listesinin ilk on sırasına ismini yazdıranlar arasında. Facebook kurucusu 31 yaşındaki Mark Zuckerberg listenin 19’uncu sırasında yer aldı. Bir diğer genç isim de Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un. 32 yaşındaki Kim Jong-un en güçlüler listesine 46 sıradan girdi.

dunyanin en guc

Ve Kanada’nın çiçeği burnunda Başbakanı Justin Trudeau da “en güçlüler kulübüne dahil oldu. Kabinesinde kadın ve erkek bakanları eşit sayıda tutan ve yemin ederek göreve başlayan 43 yaşındaki Trudeau, aynı gün açıklanan Forbes listesine 69’uncu sırada yer aldı.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın