Dünya İçin Gıybet Zamanı…

0

Düğünler renklidir; hem heyecanlı, eğlenceli, hem de duygu yüklü. Ama İngiltere’de gerçekleşen ve tahminlere göre dünya çapında 3 milyar kişi tarafından izlenen Prens Harry ile Amerikalı film oyuncusu, aktivist Meghan Markle’ın düğünü her açıdan üzerinde günlerce konuşulacak bir olaydı.

Öyle ya damat, yani milyonların sevdiği Prenses Diana’nın küçük oğlu Harry, 15 aylık bir flört döneminden sonra, kendisinden 3 yaş büyük, daha önce evlenmiş boşanmış,  Amerikalı melez bir film oyuncusu olan Meghan Markle ile evlendi.

Her düğünden sonra, oturup, törenin dedikodusunu yapmak adettendir değil mi? O halde yüzlerce davetlinin huzurunda, milyarlarca izleyicinin gözleri önünde gerçekleşen bu düğünün dedikodusunu yapmaktan geri kalmamalıyız.

Haydi başlayalım. Düğünlerin başrol oyuncusu gelindir . Doğal olarak, gelinliği, duvağı, makyajı, saçı, takıları dikkatle süzülür. Evlilikle birlikte aldığı Düşes unvanıyla Megan Markle’ın gelinliği için yorumlar enteresandı.

Fransız modaevi Givenchy bünyesine çalışan İngiliz modacı Clare Waight Keller’in tasarladığı gelinlik kimine göre çok sade ve zarif, kimine göre ise sıradan bir tuvaletti. Kayık yakalı, uzun kollu gelinliğin en dikkat çekici yeri 5 metre uzunluğundaki duvağı oldu.

Duvağın tutturulduğu taç ise Kraliçe Mary’e aitmiş. Kraliçe Elizabeth, Meghan’a düğünde takması için vermiş.

Dedikodulara göre, Meghan Markle düğün makyajını kendisi yapmış. Elinde taşıdığı çiçeklere gelince; çiçeklerin bir kısmını Prens Harry kendisi toplamış.

Ayrıca çiçeklerin bir bölümü Prenses Diana’nın en sevdiklerinden seçilmiş. Gelinin saçı da sade bir şekilde toplanmıştı. Meghan Markle,oyunculuk yeteneği sayesinde tören boyunca yüzünden gülümsemesini eksik etmedi.

Düğüne babası sağlık sorunu nedeniyle katılmayınca kiliseye tek başına giren Markle’a kayınpederi Prens Charles eşlik etti.

Damat hakkında da bir iki şey söylemek gerekir. Prens Harry düğüne Kraliçe’nin izniyle askeri üniformayla katıldı. O da ağabeyi Prens William gibi kelleşme emareleri gösteriyordu.

Düğün boyunca hem çok heyecanlıydı hem de çok mutlu görünüyordu.

Gelinle damadı bir kenara bırakalım, biraz da düğünün genelinin dedikodusunu yapalım. Tören, diğer kraliyet ailesi düğünlerinin aksine, nispeten küçük bir kilise olan Saint George’da gerçekleştirildi. Doğal olarak, davetli sayısı 600 kişi ile sınırlandırılmış. Erkek tarafı, yani kraliyet ailesinin önde gelenleri törende hazır bulundu. Prens Harry’nin annesi Prenses Diana’nın ailesinden de 3 kişi davetliymiş. Ayrıca Prens Harry’nin eski kız arkadaşları da davetliler arasındaydı.

Törende kız tarafı, yani Amerikalı ünlüler de güçlü bir şekilde temsil edildi. Efsane televizyoncu Oprah Winfrey, uluslararası insan hakları savunucusu avukat Amal Clooney ve eşi George Clooney, ünlü tenisçi Serena Williams ilk anda göze çarpan isimlerdendi.

Tören, İngiliz aristokrasi geleneklerinin dışında özelliklere de  sahipti. Amerika Birleşik Devletleri’nden davet edilen siyahi rahip Micheal Curry 15 dakika boyunca sevginin gücü başlıklı coşkulu bir konuşma yaparak İngilizleri şaşırttı. Törende yer alan sanatçıların da siyahi olması, gelinin düğün üzerindeki etkisinin işareti olarak değerlendirildi.

Sonuç olarak, bu düğünle İngiltere bir süredir eksikliğini hissettiği prenses masalına renk katacak ünlü bir ismi bünyesine kattı. Kraliyet ailesi farklı renklere ve kültürlere kapılarını açtı, düğün için 30 milyon dolar harcandı. Gelinle damat düğün için hediye kabul etmedi ancak bir kaç sivil toplum kuruluşuna bağışta bulunulmasını istedi.

Ve her zaman olduğu gibi düğünde en çok gelinin annesi ağladı…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın