Koç Müzesine Büyük Ödül…

0

İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi ve Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor tarafından ‘Travellers Choice 2013’ ödülüne layık görüldü.
Ülkemizde ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze Rahmi M. Koç Müzesi ve Ankara’nın ilk sanayi müzesi Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, TripAdvisor tarafından ‘2013 Yılı Travellers Choice’ ödülünü aldı.
Dünya genelinde çapında yapılan misafir değerlendirmeleri sonucunda ortaya çıkan ve 5 üzerinden minimum 4,5 puan alan otel ve işletmelerin layık görüldüğü TripAdvisor ödüllerine layık görülen İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi ve Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi aynı zamanda TripAdvisor’ın milyonlarca kullanıcısının oyları neticesinde belirlenen ‘Travellers’ Choice 2013′ listesinde yer aldı.
Seyahat eden gerçek kişilerden tavsiyeler ve rezervasyon araçlarına doğrudan bağlantılar içeren seyahat seçenekleri ve planlama özellikleri bulunan TripAdvisor’ın, misafir memnuniyeti anketi sonuçları değerlendirilerek hazırlanan 2013 Yılı Travellers Choice listesinde başkentin ilk sanayi müzesi olan aynı zamanda Ankara ve Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili objelere koleksiyonunda yer veren Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi 90 gezilecek yerler listesinde üçüncü sırada yer aldı.
Her geçen gün yeni objelerin katılımıyla daha zengin koleksiyona sahip olan İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi ise 582 gezilecek yerler listesinde dokuzuncu sırada yer aldı.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın