Tatil Bitti Diye Üzülmeyin…

0

Tatil gerçekten bitti. Hani o güneşli, açık havada saatler geçirdiğiniz, avare avare sokaklarda gezdiğiniz türden tatil, belli bir zaman için sona erdi. Üstelik o asık suratlı sorumluluklar da sizi bekliyor. Varsın olsun… Siz de anlık hoşluklarla yola devam edersiniz.
Mutlu olmak için kilometrelerce yol gitmeye, denizler aşmaya, dar alanda ev konforu yaratmaya çalışmak gerekmiyor aslında. Küçük kazançlar da işe yarayabilir. Denemeye var mısınız?

shutterstock_143058499

Eğer işe ya da alışverişe kendi aracınızla gidiyorsanız bağıra bağıra şarkı söyleyebilirsiniz. Emin olun apartmanlardaki duşlardan bile daha iyi akustiği var otomobillerin.
Ya da gün ortasında bir arkadaşınıza sadece “ne haber?” demek için mesaj atın. Ama cevap gelmesini beklemeyin.
Mevsim değişiyor ya? Kışlıkları çıkarırken cepleri karıştırmayı ihmal etmeyin. Belki bir yerlerde birkaç lira saklanmıştır. Şu tatil harcamalarının ardından ilaç gibi gelir.
Belki buzdolabını açtığınızda tam da bulmak istediğiniz yiyecek veya içecek sizi bekliyordur.
Trafik sıkışıklığını da dert etmeyin. O artık yaşamın bir parçası. Trafikte harcadığınız zamanı hayal kurmakla geçirin. Araç kullanmıyorsanız okuyun, hatta daha iyisi kestirin.
Gün boyu işte daralırsanız birkaç saat sonra evde olacağınızı hatırlayın. Eve girer girmez pijamaları giyip tembellik yapabileceğinizin hayali bile yeter.

 

Unutmayın şehirde de yapacak çok şey var. Sinemalar, müzeler, konserler, sergiler için de plan yapmak lazım.
Dışarıda yemek yemekten sıkılmadınız mı? Pazartesi kuru fasulye ya da sıcak bir çorba yapmak için iyi bir gün olabilir.

shutterstock_143977036

Günlerdir tatil rehaveti nedeniyle gündemden uzak kaldınız. Birikmiş gazete, dergi ve kitaplarla barışmanın da zamanı geldi.
Hem meteoroloji çok da olumsuz şeyler söylemiyor. Henüz güneşle tümüyle vedalaşmak gerekmiyor. Öğle saatlerinde kemiklerinizi ısıtma şansınız var.
Sıcak içecekleri keşfetme zamanı geldi. Aktarlardan alınabilecek farklı bitkilerle sağlıklı tarifler keşfedebilirsiniz. Hem bilgi teknolojisi başka ne işe yarar ki?

shutterstock_144393826
Spor yapmak için de Mart ayını beklemeye gerek yok farkındasınız değil mi? Sonbahar da yürümek için iyi bir mevsim.
Tamam, uzun tatil bitti. Ama bunun Cumhuriyet Bayramı, Yılbaşı tatili hatta Şubat tatili var. Sonuçta istersek bize her gün bayram… İyi haftalar.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın