Doğru Porsiyonlar ile Daha Az Yemek Yiyebilirsiniz

0

Dışarıda yediğiniz ya da içtiğiniz her şeyin porsiyonu günümüzde nedense daha büyük oluyor. Oysa evde hazırladıklarınızda daha dikkatli oluyorsunuz.
Doğru porsiyonları bulduğunuzda ise, doğru beslenmeyi ve daha az kalori almanın yollarını öğrenmiş oluyorsunuz.
Dondurma, yaz kış vazgeçilemeyen bir yiyecek. Kutuyu önünüze alıp yemek yerine, neden bir kaseden kaşıkla yemeyi denemiyorsunuz? Böylece kutunun tamamını yememiş ve aşırı kalori almamış olursunuz.
Restoranlarda makarna istediğinizde gelen tabak yaklaşık 450 gram olup, sosuyla beraber neredeyse 1000 kaloriyi geçiyor.Garsondan yarısını getirmesini, kalanını da paket etmesini isteyebilirsiniz.

porsiyon2

Tavuk göğsü alacağınız zaman, ince dilimlenmiş olanları tercih edin. Bulamazsanız, bir tanesini ikiye keserek ve ayrı porsiyonlar halinde tüketin.
Salata sosları da ayrı bir tehlike, yağ ve mayonezi fazla ise tadı güzel ama kalorisi çok oluyor.Salatanın sosunu ayrı isteyin ve gelenin yarısını alın, isterseniz balzamik sirke ve limonla tatlandırabilirsiniz.
Biftek ya da bonfile istediğinizde 180 gramdan şaşmayın, pişirirken de az yağlı ya da yağsız olmasını isteyin.
Buzlu smoothie ya da milk shakeler büyük boy satılıyor genellikle. İçecekseniz light sütlü ve donmuş meyveli olanları tercih edin.
Pirinç severler ikinci tip diyabet riskine daha yakın oluyor. Beyaz yerine esmer pirinç yemeye çalışın,çünkü 6 kat daha lifli.
Cipsleri yerken bir türlü durmak mümkün olmuyor. Yeni nesil cipslerden, az yağlı, kalorisi azaltılmış ve fırınlanmış olanları satın alın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın