Doğal Yöntemlerle Yaşamı Kolaylaştırın

0

Hayatınızı kurtaracak ve mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayacak yöntemler var, bunları öğrenerek bir çok hastalıktan korunabilirsiniz.
1. Ateşli iseniz, C vitaminini bolca almalısınız.Portakal suyu ve vitaminli içecekler susuz kalmanızı önler.
2. Başınız dönüyorsa, vücudunuz kalp rahatsızlığı sinyali veriyor olabilir.Kalbin güçsüz olması, beyne ve vücuda kan pompalanmasını yavaşlatır ve ani baş dönmeleri yaşayabilirsiniz.
3. Cinselliğinizi harekete geçirmek ve libidonuzu yükseltmek için, aktarlarda bulabileceğiniz “maka tozu”nu sıcak veya soğuk içeceklerinize katarak kullanabilirsiniz.
4. Egzamadan rahatsızsanız, yarım fincan kahveyi ılık su dolu küvete atın ve 15 dakika içinde yatın, sizi rahatlatacak.
5. Mideniz bulanıyorsa, 1 yemek kaşığı frenk kimyonu ve 1 çay kaşığı kuru naneyi karıştırıp, 350 gram kaynamış suyun içine atın. Üzerini kapatıp 10 dakika dinlendirin. Süzüp balla karıştırarak için.

sağlık15

6. Sürekli burnunuz tıkanıyorsa, iki elma, bir ananas ve 2 çay kaşığı balı meyve sıkacağında meyve suyu olarak hazırlayıp için.
7. Tırnak batıklarından şikayetçiyseniz, tırnaklarınızın küt kesilmesine dikkat edin.Ilık suya “İngiliz tuzu” denilen magnezyumsülfat dökerek de temiz tutabilirsiniz.
8. Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu çok yaygın, hem mesane sorunları hem de ateş,kalp çarpıntısı ve hızlı nefes alıma sorunlarınız varsa enfeksiyon yayılıyor olabilir, tedavi gerektirir.
9. Şiş eklemlerden yakınıyorsanız, yogayı deneyin, eklemlerinizi rahatlatır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın