Doğal Güzellik Maskeleri İle Bakım

0

Dermo-kozmetikleri ve kozmetikleri kullanıyoruz, ama doğal bakım yöntemlerini de ihmal etmiyoruz.

Hiç bir krem veya maske mucizeler yaratmasa da cilt sorunlarında yeterli desteği sağlıyor. Son yılların trendi doğaya dönüş olduğu için doğal yöntemlerden daha çok faydalanır olduk.

Mutfak dolaplarını karıştırarak elinizin altındaki sebze ve meyvelerle hazırlayabileceğiniz tarifler iyi hissettirecek.

ciltbakımmaskesi

Bal ve Badem Peeling  maskesi ile cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulun. Bir çorba kaşığı bal ve iki adet toz bademi karıştırın. Bir çay kaşığı limon suyu ekleyip dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Kuruması için 15 dakika bekleyip, ılık suyla duruladığınızda tazelenmiş hissedeceksiniz.

Cilt lekelerinden ve siyah noktalardan kurtulmak için Limon suyu, Yoğurt ve Domates maskesi ile ciltte oluşan lekelerden, yüzdeki siyah noktalardan, güneşten kaynaklanan soyulma ve ölü derilerin temizlenmesinde faydalanabilirsiniz. Domates suyu gözenekleri küçülterek ciltteki aşırı yağlanmayı da önlüyor.

1 çorba kaşığı limon suyu, 1 kase yoğurt ve 2 çorba kaşığı domates püresini karıştırıp yüzünüze sürün. 30 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın.

doğalgüzellikmaskeleri

Limon suyu ve zerdeçal ile hazırlayacağınız bu maske ile pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Limon cildi parlatıp beyazlatırken, zerdeçal ciltteki kan dolaşımını hızlandırıp yeni cilt hücrelerinin üretimine yardım eder.

3 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyunu, 1 çay kaşığı toz zerdeçal ile karıştırın. Parmak uçlarınızla yüzünüze sürün, 15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Lekeleri yok etmek, derideki kızarıklık ve tahrişi gidermek için Limon suyu ve patates maskesinden faydalanın.  Bu maske ayrıca güneş yanıklarına iyi geliyor.

1 yemek kaşığı limon suyunu, 1 adet rendelenmiş patates ile karıştırın. 30 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın