Doğadan Öğrenecek Çok Şey Var, Tedavi Yöntemlerinde Bitkiler ve Yiyecekler Ne Söylüyor…

0

16ncı yüzyılda yaşamış İsviçreli doctor ve Teolog Paracelsus’un teorisine göre “Her şeyin bir göstergesi var.”Doğadan gelen tedavi kaynaklarını araştırırken keşfettiği benzerlikler sonucunda “Benzer, benzeri iyileştirir” teorisini öne sürmüş.

Bunun anlamı çok ilginç; bitkilerin şekilleriyle, insan vücudunun tedavi edilecek yeri arasında bir ilişki olduğunu söylüyor.

Bu benzerlikleri gördüğünüzde siz de bu yöntemi belki de farketmeden, büyüklerinizden gelen uygulamalarla kullandığınızı göreceksiniz.

Rahim ve avokadonun benzerliğini daha önce fark etmiş miydiniz? Avokado hormonların dengelenmesini sağlıyor, rahim ağzı kanserinin engellenmesine yardımcı oluyor, prekanseröz hücreleri yok ediyor. Avokadonun yenilebilecek hale gelmesi 9 ay sürüyor.

Şekli mideye benzeyen zencefilin, bulantı önleyici etkisi, mide ülserine neden olan helikobakteriyi iyileştirdiği ve gastrik rahatsızlıklara karşı etkili olduğu biliniyor.

İris ve havuç benzerliğini düşünün. Havucu halka şeklinde kestiğinizde liflerin görüntüsü havuca benziyor. Havuçta bulunan beta karoten, görmede önemli rolü olan A vitamini içeriyor.

Kemik ve kerevizin uzun sapları benziyor. Bu bitki kemiklerdeki kaslarda vekıkırdaklarda bulunan silisyum dioksitin doğal halini içeriyor. Bu element kemiklerin vazgeçilmezi ve organizmada kalsiyum ve magnezyumun düzenlenmesini sağlıyor.

Akciğerler ve üzümün benzerliğine baktığınızda akciğerlerin lobundaki alveollerin üzüm salkımı ve tanelerini andirdığını görürsünüz. Geleneksel topta, akciğer enfeksiyonlarında bu meyve verilir. Ayrıca antioksidn özelliğiakciğer kanseri dahil, biçok kanser türünü yavaşlatıyor.Aynı zamanda kronik bronşit ve astıma iyi geliyor.

Beyin ve ceviz en bilinenleri, sinirler arasındaki temassızlığı azaltarak Alzheimer’a iyi geliyor. Ceviz yemek depresyon, ruh halini düzenleyen, uyku ve iştahı control eden sinir iletici serotonin salgısını artırıyor.

Kalp ve domates ikilisinde, domatesi kestiğinizde kalp gibi iki bölüm oluyor. İçerdiği likopen, kardiyovasküler rahatsızlıkları önlemeye yardım ediyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın