Diş Fırçası Deyip Geçmeyin…

0

Diş fırçasının sağlık açısından ne kadar önemli bir araç olduğunu anlatmaya gerek yok herhalde. Peki diş fırçasını günlük yaşamda diş temizliği dışında kullanabileceğiniz alanlar hakkında fikriniz mi var mı? Eminiz, deri ayakkabıları, fayans aralarını temizlerken zaman zaman kullandığınız araçlar arasındadır diş fırçası. Ama fazlası var.

diş fırcası klavye de temizler

Bilgisayarda bir şeyler okurken ya da yazarken abur cubur tüketenlerden misiniz? Bunun sağlığınız açısından zararlı olmasının dışında klavyeyi de kirlettiğini biliyorsunuzdur. Tuşların arasına sıkışan kırıntıları nasıl temizleyeceksiniz? Doğru cevap diş fırçasını kullanacaksınız.

Mutfak lavabosunun temizliği önemli bir konu. Temizlik malzemeleri bu alanda mucizeler yarattığını savunur ama kenarları, köşeleri daha ayrıntılı bir şekilde temizlemek istiyorsanız diş fırçası iyi bir yardımcı olabilir. Yine aynı şekilde banyo temizliğinde de kullanılabilir.

diş fırçası bisiklet temizliğinde de kullanılır

Bahar geliyor. Çocukların bisikletlerinin yavaş yavaş temizlenip, yağlanıp çalışır hale getirilmesi lazım. Bu işi yaparken de diş fırçasını el altında tutmayı unutmayın.

dis fırcası mücevher temizler

Takıların da arada bir temizlenmesi parlatılması gerekir. Elinizin yada bezlerin ulaşamayacağı noktalar için diş fırçasını denemenizi öneririz.

Peki saç fırçalarını ne ile temizliyorsunuz? Bunun içinde diş fırçasını kullanmak işinizi kolaylaştırabilir.

diş dırcasi ile ayakkabı bakımı da yapılır

Ayakkabılara bakım yaparken de ideal yardımcıdır diş fırçası.

Ne dersiniz diş fırçasına gereken önemi vermeye hazır mısınız?

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın